Są torebki na psie kupy

Miasto dołączyło do gmin, które zainwestowały w pojemniki na psie nieczystości. Takie kosze znajdują się już między innymi w Radlinie, a także w niedalekim Raciborzu i Żorach.

Miasto dołączyło do gmin, które zainwestowały w pojemniki na psie nieczystości. Takie kosze znajdują się już między innymi w Radlinie, a także w niedalekim Raciborzu i Żorach.

W Wodzisławiu Śląskim na początek Służby Komunalne Miasta zainstalują na rynku dwa pojemniki zawierające ekologiczne zestawy do usuwania psich odchodów. - W skład zestawu wchodzi torebka oraz papierowa łopatka. Pojemnik jest estetyczny i ma zachęcić właścicieli czworonogów do korzystania z niego. Od tej chwili właściciele piesków będą mogli bez problemu sprzątać po swoich pupilach - mówi Jacek Szkolnicki, szef Służb Komunalnych Miasta.

Do dwóch pojemników zakupiono 3500 torebek. Urzędnicy zastanawiają się jednak nad rozszerzeniem akcji. - Jeśli program się przyjmie, zestawy trafią również w inne miejsca - zapowiada Szkolnicki.

Korzystanie z zestawów będzie bezpłatne. Zdaniem mieszkańców, ustawienie specjalnych pojemników na psie nieczystości to świetny pomysł, ale takie kosze powinny się znaleźć przede wszystkim na dużych osiedlach.

- Tam psie kupy to prawdziwa plaga. Można je znaleźć nawet na placach zabaw, nie mówiąc już o skwerach i parkach. Największym problemem będzie nakłonienie właścicieli zwierząt, by sprzątali po swoich pupilach. Może dzięki tym pojemnikom więcej ludzi będzie to robić - mówi Agnieszka Mizga, mieszkanka osiedla XXX-lecia.

W Polsce żyje około 8 milionów psów. Każdy z nich co roku wydala średnio 182 kg odchodów. - Korzystający z bezpłatnych torebek właściciele czworonogów znacząco przyczynią się do zachowania czystości na ulicach. Pamiętajmy, że zawsze jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie naszych pupili, także jeśli chodzi o porządek - podkreślają urzędnicy.

  • Dziennik Zachodni

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane