Siatkarki MKS ZORZA Wodzisław Śl. Mistrzyniami Śląska!

AREK
Siatkarki MKS ZORZA Wodzisław Śl. najlepsze na Śląsku
Siatkarki MKS ZORZA Wodzisław Śl. najlepsze na Śląsku MKS ZORZA Wodzisław Śl.
Wielki sukces wodzisławianek! Siatkarki MKS ZORZA Wodzisław Śl. Mistrzyniami Śląska. W ostatnim ligowym meczu pokonały LKS Polonię Poraj 3:0.

Ostatni mecz w sezonie 2017/2018 I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet nie był porywającym widowiskiem. Niepokonane do tej pory w grupie mistrzowskiej wodzisławianki, podejmowały we własnej hali ostatni zespół w tabeli tej grupy – LKS Polonię Poraj. I właśnie dlatego nie było to łatwe spotkanie dla siatkarek ZORZY. Nowo kreowane Mistrzynie Śląska, grając przed własną publicznością, po prostu musiały wygrać ten pojedynek 3:0. Inaczej nie wypadało.

Podopieczne trenera Brzezinki od początku meczu narzuciły zatem rywalkom swój styl gry, i jeszcze zanim widzowie zdążyli zająć swoje miejsca, już prowadziły 8:1, by po chwili podwyższyć prowadzenie na 17:6. Przy tak wysokim prowadzeniu trener Brzezinka mógł sobie pozwolić na zmiany w składzie i wprowadzał na parkiet sukcesywnie coraz młodsze zawodniczki – swoje szanse dostały: środkowa Julia Świsulska i atakująca Patrycja Bierza. Po 17 minutach set pierwszy był już historią, po zwycięstwie ZORZY Wodzisław Śl. 25:18.

W drugiej odsłonie meczu nastąpiła kolejna zmiana w składzie wodzisławianek, na placu gry zameldowała się kolejna młodziczka – środkowa Dominika Pierzchała. Początek tej części gry już nie był tak przebojowy, ale ponownie siatkarki ZORZY Wodzisław Śl. potrzebowały zaledwie 17 minut, by wygrać seta w identycznym stosunku jak pierwszą partię.

Roszady w składzie osiągnęły swoje apogeum w secie trzecim - na rozegranie weszła Marta Molęda, a do przyjęcia desygnowana została Patrycja Grabowska. Na parkiecie oglądaliśmy zawodniczki ZORZY Wodzisław Śl., które w przekroju sezonu grały trochę mniej od swoich koleżanek, co było widoczne na początku tej odsłony.

Dotychczasowe zmienniczki, trochę stremowane, zapłaciły frycowe, gdy siatkarki z Poraja wyszły na prowadzenie 8:1, ale jedna korekta w składzie pozwoliła wodzisławiankom na stopniowe odrabianie strat. Nie zmieniło to faktu, że zawodniczki Polonii zwietrzyły swoją szansę. Przyjezdne poprawiły znacząco grę w obronie i skuteczność pierwszej akcji, utrzymując swoje prowadzenie aż do stanu 22:18.

Wtedy to w polu zagrywki wodzisławianek stanęła Marta Molęda, a jej koleżanki zamurowały przestrzeń nad siatką, punktując blokiem i mocnymi atakami kończąc kontry. Siatkarki ZORZY Wodzisław Śl. zdobyły 7 punktów z rzędu, wygrały seta 25:22, odnosząc ósme zwycięstwo w grupie mistrzowskiej i formalnie przybijając mistrzowską pieczęć.

Na wyróżnienie zasługuje styl, w jakim wodzisławianki wywalczyły tytuł Mistrzyń Śląska. Nasze zawodniczki w grupie mistrzowskiej I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet wygrały wszystkie swoje mecze, w ośmiu spotkaniach tracąc zaledwie jednego seta i kończąc zmagania z sześciopunktową przewagą nad Victorią MOSiR Cieszyn, która zdobyła srebrne medale. A wszystko to zespół trenera Brzezinki osiągnął grając wyłącznie swoimi wychowankami, co jest ewenementem w rozgrywkach na tym szczeblu.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – LKS Polonia Poraj 3:0 (25:18, 25:18, 25:22)

MKS ZORZA Wodzisław Śl.: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Karolina Dziwisz, Patrycja Papszun, Agata Babińska, Stanisława Kwiecień, Wiktoria Melska, Monika Kuczera (libero), Marta Molęda, Julia Świsulska, Dominika Pierzchała, Patrycja Grabowska, Patrycja Bierza.
Trener: Andrzej Brzezinka