Skubas rusza w Polskę. Sprawdź, gdzie zagra Skubas rusza w Polskę. Sprawdź, gdzie zagra

Skubas rusza w Polskę. Sprawdź, gdzie zagra (© Anna Tomczyńska / mat. prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We wrześniu tego roku ukazała się druga płyta artysty zatytułowana "Brzask". Jak Skubas poradzi sobie na scenie po głośnym debiucie sprzed dwóch lat?

Skubas to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu, do tej pory znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, tym razem zaskakuje w nowej odsłonie.

Muzyka Skubasa to klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym i grunge'owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki.

11 września 2012 roku ukazał się debiutancki album Skubasa "Wilczełyko", za który otrzymał nominację do Fryderyków 2013 w kategorii "Debiut Roku" oraz "Utwów Roku" za singla "Linoskoczek".

Wydany natomiast w tym roku "Brzask" to 10 kompozycji Skubasa. Oszczędna, surowa produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z "Brzasku" wyciągają najskrytsze emocje Skubasa.

4 grudnia - Łódź, Scenografia
5 grudnia - Wrocław, Stary Klasztor
6 grudnia - Kraków, Rotunda
7 grudnia - Katowice, Katofonia
10 grudnia - Poznań, Eskulap
11 grudnia - Konin, Oskard
13 grudnia - Białystok, Rezydencja


Trasy koncertowe

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!