Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Konkurs
Chcą mieć tytuł eko-miasta, więc walczą!

Będzin, Chorzów oraz Dąbrowa Górnicza i Zabrze to miasta z województwa śląskiego, które rywalizują o ogólnopolski tytuł eko-miasta. W sumie, w konkursie biorą udział 24 miasta z całej Polski. Do konkursu eko-miasto 2014 samorządy zgłaszały projekty w 3 kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna budynków oraz gospodarka odpadami. Wyniki i zwycięzców poznamy za tydzień. (T)

Do WIOŚ po naukę
Uczniowie z Kłobucka testowali jakość wody

Uczniowie kłobuckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II zwiedzili Delegaturę WIOŚ w Częstochowie. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wizyta w pracowni biologicznej, gdzie m.in. zapoznali się z metodą szybkich testów jakości wody.

NOWE PRAWO EKOLOGICZNE
Minister już wie, jak dbać o rośliny i grzyby

Weszły w życie rozporządzenia ministra środowiska w sprawie ochrony gatunkowej roślin i grzybów. Określają gatunki objęte ochroną ścisłą (w przypadku roślin wyszczególniono gatunki wymagające ochrony czynnej), ochroną częściową, w tym gatunki, które mogą być pozyskiwane i sposoby ich pozyskiwania, a także gatunki wymagające ustalenia stref ochrony. W rozporządzeniach określono też właściwe dla poszczególnych gatunków zakazy i odstępstwa od zakazów oraz sposoby ochrony. W stosunku do gatunków objętych ochroną, ale takich, które nie występują w Polsce, wprowadzono nowe regulacje dotyczące m.in. ich wwozu i sprzedaży.

Edukacja ekologiczna
W Katowicach, blisko dwóch śląskich uczelni, jest nowa ścieżka. To ,,Aleja drzew polskich"!

Dwunasta edycja programu edukacji ekologicznej ,,Święto Drzewa" została w zainaugurowana w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Uczestnicy spotkania oficjalnie otworzyli "Aleję drzew polskich - miejską ścieżkę dydaktyczną" przygotowaną przez Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego. Ścieżka ma zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania rodzimych gatunków roślin do tworzenia kompozycji architektonicznych w przestrzeni miejskiej, uwypuklając ich cechy i możliwości dekoracyjne. Jej lokalizacja w obrębie kampusu uniwersyteckiego gwarantuje duży ruch pieszy oraz stałe grono odbiorców, w tym studentów i pracowników - zarówno Uniwersytetu Śląskiego, jak i Uniwersytetu Ekonomicznego, a także czytelników korzystających z zasobów Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Tegoroczna edycja ,,Święta Drzewa" objęta jest patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a drzewa zasadzone z okazji 25-lecia odzyskania swobód obywatelskich otrzymują imię "Drzewo Wolności".

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!