Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Warszawa/katowice
Modest Amaro nie śmieci, bo segreguje!

Rusza świąteczna kampania społeczna Ministerstwa Środowiska "Segregujesz… i śmiecisz mniej". W tegorocznej akcji, Wojciech Modest Amaro oraz Maciej Nowak zachęcają do segregowania śmieci. Spoty na podstawie scenariuszy, których współautorem jest Cezary Harasimowicz, można zobaczyć w największych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Kampania jest skierowana także do gmin i przedsiębiorców. Gminy mogą skorzystać m.in. z dobrych praktyk w angażowaniu mieszkańców do podjęcia segregacji, infografik, a także formatów oznakowań na pojemniki i worki na śmieci. Materiały dla przedsiębiorców zachęcają do społecznej odpowiedzialności biznesu, również w zakresie recyklingu opakowań i ułatwień dotyczących segregowania odpadów w miejscu pracy.

Racibórz
Wielka parada elfów, Mikołajów i krasnali

W Raciborzu szykują się nietypowe, wyjątkowe mikołajki. Akcję z konkursem na eko-ozdobę oraz wielką paradą Mikołajków, elfów i krasnali organizują: Zamek Piastowski, Galeria Młyńska, WFOŚiGW w Katowicach, NaszRaciborz.pl oraz Akademia Fitness. To pierwsza taka impreza w Raciborzu. Ozdobę może wykonać każdy. Jest tylko jeden warunek - musi powstać z surowca wtórnego. Prace należy dostarczać jeszcze dziś, 1 grudnia do Galerii Młyńskiej (administracja), gdzie zostaną ocenione. Dla trzech najlepszych prac Galeria Młyńska ma atrakcyjne nagrody - zegarek markowy firmy Apart, plecak sportowy i kalkulator matematyczny. Finał akcji zaplanowano na 6 grudnia.

Konkurs i akcja ekologiczna
Minister środowiska pedałował na rowerze, bo chciał zaświecić lampki na "Choinkach Nadziei"

Lampki zasilane energią generowaną tylko siłą ludzkich mięśni oświetliły 10 świerków na pl. Zamkowym w Warszawie. Udekorowane przez uczniów ozdobami z surowców wtórnych trafią do domów dziecka i domów opieki społecznej. Tak zaczęła się akcja ekologiczna fundacji "Arka" organizowana co roku pod hasłem "Choinki Nadziei". Na jeden z rowerów wsiadł minister środowiska Maciej Grabowski. - Razem z organizatorami chciałbym zwrócić uwagę, że święta też mogą być ekologiczne. Nie każdy zasili choinkę pedałując na rowerze, ale może oszczędzać energię w inny sposób, może ograniczać odpady przez przemyślane zakupy, kupić naturalną choinkę z legalnego źródła, ubrać ją w ozdoby z recyklingu lub wytworzone przez rodzimych producentów - zachęcał minister Grabowski. Teraz "Choinki Nadziei" ruszą w trasę. Odwiedzą także m.in.: Katowice i Bielsko-Białą. Będzie też konkurs na 10 najpiękniejszych choinek. Aby wziąć w nim udział, wystarczy przesłać na adres fundacji "Arka" 2-3 zdjęcia oraz 5-6 zdań opisu z akcji "Choinki Nadziei" i podać dane kontaktowe. Więcej na stronie internetowej "Arki".

Śląskie Ekologiczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!