Za 426 tysięcy złotych Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW odkupiła od miasta działkę z budynkiem, w którym do niedawna znajdowała się siedziba filii nr 13 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Świetlica nr 1 Zespołu Świetlic Profilaktyczno-Wychowawczych

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Budynek zostanie przebudowany, powstaną tam nowe mieszkania – obiecują władze spółdzielni. 
Działka o powierzchni 04 hektara mieści się w samym centrum jednego z największych blokowisk – XXX-lecia. Placówki miejskie w budynku mieściły się do zeszłego roku. – Fatalny stan techniczny parterowego budynku o konstrukcji drewnianej od wielu lat nie odpowiadał potrzebom i wymaganiom tych jednostek. Dlatego zdecydowaliśmy o przeniesieniu biblioteki i świetlicy do nowych siedzib. Filia MiPBP została przeniesiona do wyremontowanego skrzydła znajdującej się w centralnym punkcie osiedla Szkoły Podstawowej nr 10. Świetlica znalazła tymczasową nową siedzibę przy parafii św. Herberta – wyjaśnia Anna Szweda-Piguła. rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim.
Tym miejscem od początku zainteresowana była SM ROW, która administruje osiedlem. Na razie nie wiadomo, ile mieszkań powstanie w tym miejscu – wszystko zależy od projektu.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!