Sting i Paul Simon, dwóch legendarnych, przełomowych dla współczesnej muzyki artystów, przyjedzie do Polski w ramach trasy "On Stage Together".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sting i Paul Simon - On Stage Together
Kraków Arena - 13.03.2014


Opróćz Krakowa na mapie trasy znalazły się m.in Praga, Berlin, Oslo, Sztokholm, Amsterdam, Paryż, Wiedeń i Londyn.

Paul Simon najbardziej znany jest z występów w duecie z Artem Garfunkelem - pod szyldem Simon and Garfunkel, lecz już w trakcie współpracy z nim, jak i po rozpadzie duetu prowadził karierę solową.

We wczesnej fazie twórczości ulegał wpływom latynoskiego folkloru. W latach 80. zainteresował się ludową muzyką afrykańską. Wynikiem tego był album "Graceland", łączący amerykańską muzykę folk z muzyką afrykańską. Po nagraniu tego albumu, w którym wzięło udział wielu muzyków afrykańskich, Paul Simon wraz ze swoją grupą koncertował także i w Afryce.

Najwięcej kontrowersji wzbudziły jego występy w Republice Południowej Afryki, objętej wtedy ścisłym embargiem handlowym. Simon dał tam serię tanich koncertów specjalnie przygotowanych dla czarnej publiczności.

Set lista, na której znajduje się ponad 30 piosenek, zawiera takie utwory jak: "Boy In The Bubble", "Fields of Gold", "Mother & Child Reunion", "Desert Rose" "Every Breath You Take" czy "Diamonds On The Soles of Her Shoes" sprawiła, że wspólna trasa obu wybitnych muzyków była bardzo dobrze przyjęta w Ameryce Północnej zarówno przez media jak i fanów.

Sting i Paul Simon w Krakowie - bilety

- Płyta przód - 1100 zł
- Płyta przód - 880 zł
- Płyta tył - 770 zł
- Trybuny Premium - 550 zł
- Trybuny Dolne - 495 zł
- Trybuny Górne - 385 zł

Dostępne na livenation.pl oraz eventim.pl

Koncerty w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!