Sukces szpadzistów Górnika Radlin. Przywieźli srebro z mistrzostw

Arkadiusz Biernat
Daniel  Marcol – brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych  szpadzie
Daniel Marcol – brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych szpadzie arc
Sukces szpadzistów Górnika Radlin. Nasi sportowcy przywieźli dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Zapoznaj się z wynikami szpadzistów.

W ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na planszach Łodzi, rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w szermierce. Zakończyły się one sukcesem szpadzistów Górnika Radlin.

Srebro naszej drużyny

Drużyna w składzie: Daniel Marcol, Tomasz Smoleń i Bartłomiej Cichaczewski wywalczyła srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych. Radlinianie w meczu o awans do półfinału pokonali drużynę MKS Kusy Szczecin 45:33 Kolejnym ich przeciwnikiem była drużyna Kosyniera Gliwice. Po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu radlińska drużyna zwyciężyła 45:42. W meczu finałowym radlinianie musieli uznać wyższość zawodników Klubu Szermierczego Szpada Wrocław, schodząc z planszy pokonani w stosunku 29:45. Trenerami wicemistrzów Polski są Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich. Należy dodać, że wszyscy zawodnicy tej drużyny to absolwenci Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, a w przypadku Bartłomieja Cichaczewskiego to aktualny uczeń tej szkoły.

Daniel Marcol jest w formie

W turnieju indywidualnym swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdził Daniel Marcol. Podopieczny trenera Krzysztofa Urbańskiego w silnej stawce 42 zawodników z całej Polski, wyłonionych w toku całorocznych eliminacji, zdobył brązowy medal.. Zwyciężył Maciej Bielec z KS „Szpada Wrocław”. .Daniel Marcol oraz inni zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” tj. Mateusz Rok i Marek Zabawa otrzymali powołania do Kadry Narodowej Juniorów i Seniorów na sezon 2013/14.

Do udanych mogą zaliczyć start w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych także radlińskie szpadzistki. Podopieczne trenera Krzysztofa Urbańskiego zdobyły 5 miejsce w kraju. Drużyna walczyła w składzie: Paulina Ptaszyńska, Weronika Skorupa, Wioletta Elias i Aleksandra Siwoń. W zawodach startowało 12 najlepszych drużyn w kraju wyłonionych w eliminacjach.