Trzynaście osad - pięć kobiecych i osiem męskich - wystąpi w biało-czerwonych barwach w rozpoczynających się w sobotę 22 sierpnia na Jeziorze Maltańskim wioślarskich mistrzostwach świata seniorów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trzynaście osad - pięć kobiecych i osiem męskich - wystąpi w biało-czerwonych barwach w rozpoczynających się w sobotę 22 sierpnia na Jeziorze Maltańskim wioślarskich mistrzostwach świata seniorów. Polskie zawodniczki i zawodnicy powinni odegrać niepoślednią rolę w nadchodzącej imprezie.

- My nie mamy takiego potencjału i nie jesteśmy takimi potęgami jak Wielka Brytania, Australia czy Stany Zjednoczone, ale w ostatnich latach jesteśmy postrzegani jako nacja, która zrobiła największe postępy w wioślarstwie. Stąd też sukcesy naszych zawodników, a to też jedna z przyczyn przyznania nam organizacji mistrzostw świata - mówi Ryszard Stadniuk, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Oczywiście największe oczekiwania związane są ze startem mistrzów olimpijskich z Pekinu i trzykrotnych mistrzów świata, czyli czwórki podwójnej, którą rywale nazywają Terminatorami z Polski. Po wielkim i zasłużonym ubiegłorocznym sukcesie w Chinach Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski musieli trochę odpocząć. Przygotowania do nowego sezonu były zupełnie inne, ale na pewno nie gorsze. Nie ulega wątpliwości, że polska czwórka będzie faworytem podczas historycznych, bo pierwszych mistrzostw świata w Poznaniu.

Kibice liczą też na udany występ pań. Przede wszystkim na Jeziorze Maltańskim powinny powalczyć o jeden z medali zawodniczki poznańskiego Trytona: Julia Michalska i Magdalena Fularczyk w dwójce podwójnej. Poznańska osada doskonale spisywała się w tym sezonie w PŚ, zdobywając to trofeum.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!