Zobacz o ile zostały przekroczone wartości dopuszczalne średnich stężeń 24-godzinnych pyłu zawieszonego PM10 (50 g/m3) w miastach woj. śląskich - tych, w których znajdują się stacje pomiarowe. Prezentujemy 10 miast, w których aparatura wskazała najwyższe wartości stężeń (na podstawie danych z dnia 26 listopada 2014 r.). Przeczytaj również o genezie pyłu zawieszonego, jego zagrożeniach oraz - co najważniejsze - jak każdy z nas może mu zaradzić. Kliknij poniżej w "zobacz galerię"...

Czytaj także

  Komentarze (12)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  9145 (gość)

  Po niedzielnym programie o odpadach z Dąbrowy Górniczej widać co jest w każdym mieście.Dlaczego główny Inspektor Ochrony Środowiska wydaje tak bzdurne decyzje.To Ci w mniejszych miastach takie jak Siemianowice czują się bezkarni i spalarnie odpadów rozrastają się,zwożą na potęgę odpady z pół Europy i z całej Polski.Widzę to z okna,bo spalarnia mieści się wśród osiedli mieszkalnych,a tiry nielegalnie jeżdżą przez osiedle kilka metrów od mieszkań.Co wiozą pokazał program UWAGA TVN.POTEM KOSZMARNE SPALANIE,TRUCIE,PYLENIE.Ile odpadów jest zakopywanych do różnych dołów ,wykopów. Trzeba się zmobilizować tak jak Dąbrowa i zrobić z tym porządek.

  Kalista (gość)

  no coz,widocznie mamy jeszcze zbyt molo naszych smieci i trzeba je sprowadzac z Salwadoru.KTO ZA TO ZAPLACI A KTO SIE WZBOGACI???

  Aka (gość) (enia)

  Dawniej nie było plastikowych opakowań, ale było dużo więcej działających fabryk i kopalń. Było mniej samochodów, ale te fabryki nie miały filtrów, i nikt nie badał stężenia dopuszczalnego czegokolwiek a jeśli nawet badał, to publikowanie było odgórnie zabronione. Poczytaj sobie chociażby o Hucie Metali Nieżelaznych w Szopienicach, o dzieciach z ołowicą... Ołów w powietrzu, glebie, wodzie.

  papier i szkło (gość)

  POzamykali kopalnie i POotwierali spalarnie w których właśnie teraz nadszedł sezon na spalanie wszystkiego tego co namagazynowano przez całe lato i tak po za tym te filtry które mają nas chronić są przeżytkami których chyba tak naprawdę nikt nie sprawdza.
  Największą emisję pyłów powoduje spalanie odpadów, trują nas dioksynami, kadmem, chlorowodorem, tlenkiem azotu itd. Zrobili nam drugi Czernobyl w miejsce kopalń.

  enia (gość) (KORA19)

  Szczerze wątpię,że jest lepiej. Dawniej nie było plastikowych opakowań, teraz nie ma dnia,żeby nie poczuć smrodu palonego plastiku i innych śmieci.

  pamiętający dokładnie tamte czasy (gość) (KORA19)

  Pamiętasz jak było"dawniej"??? bo jeżeli tak to o pisowni POLSKIEJ na pewno zapomniałaś! Pisząc na"forum" ortografia TEŻ ZOBOWIĄZUJE!

  KORA19 (gość)

  Przeciez na slasku zanieczyszczenie powietrza to normalka i nie powinno nikogo dziwic choc i tak jest duzo lepiej niz bylo dawniej.

  lzs (gość)

  To już rozumiem dlaczego w Rybniku miejscowa ludność nie nosi białych koszul i t-shirtów. Wydaje mi się że ludzie mieszkają tam za karę.