W Wodzisławiu Śląskim na Maruszach tradycja kolędowania wciąż jest żywa.

Przygotowane stroje i przedstawienie z podziałem na role. Do tego śpiewy kolęd, to wszystko można było zobaczyć na Maruszach. Tam grupa pięciu osób postanowiła podtrzymać tradycję kolędowania i ruszyła z dobrą nowiną po domach.

Mieszkańcy witali z olbrzymim zaskoczeniem i zadowoleniem kolędników. Dzieci zebrały sporą ilość słodyczy oraz datki. Już teraz organizatorzy zapowiadają, że tradycja kolędowania na Maruszach będzie podtrzymywana przez najmłodszych i za rok z ochotą odwiedzą wszystkich swoich sąsiadów.

Zdjęcia: Dariusz Dyrszlag

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lkasdasdass (gość)

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmasłoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooolaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemaccccccccccccccccccccccccccyyyyyyyyyyyycccccccccccceeeeeeeeeeeee hehe