Wodzisław Śl.: Każdy kto popełni wykroczenie w ruchu drogowym i zostanie ukarany mandatem, może go zapłacić u policjanta kartą płatniczą. Do Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej komendy trafiło bowiem pięć terminali płatniczych, z których od dwóch dni korzystają patrole w codziennej służbie.

Wodzisław Śl.: Kierowcy już płacą za mandaty kartami płatniczymiW poniedziałek po raz pierwszy proponowano sprawcom wykroczeń zapłacenie mandatu kartą. Śląska policja otrzymała 254 takie urządzenia, z czego pięć trafiło do policjantów z Wodzisławia Śląskiego. Mundurowi przeszli już szkolenie z ich użytkowania i w poniedziałek po raz pierwszy mieli je na wyposażeniu.

Dzięki nowym urządzeniom kierowca, który dostał mandat, może od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. W przypadku tej formy płatności, osoba ukarana mandatem nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych opłat za przelew.

Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polskiej waluty. Teraz terminal przeliczy należność, a opłacający będzie widział kwotę na wyświetlaczu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


Moto

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!