Wodzisław Śl.: Młodzi biathloniści przywieźli 10 medali [ZDJĘCIA]

AREK
Młodzi biathloniści z Wodzisławia Śl. zdobyli 10 medali
Młodzi biathloniści z Wodzisławia Śl. zdobyli 10 medali SP 21 w Wodzisławiu Śl.
Wodzisław Śl.: Młodzi biathloniści ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Wodzisławiu Śląskim, zdobyli 10 medali na zawodach biathlonu letniego, które odbyły się tym razem w Siemianowicach Śląskich. To kolejna edycja zawodów z cyklu „biathlon dla każdego”, w której startowało ponad 70 zawodników z województwa śląskiego.

Wodzisław Śl.: Młodzi biathloniści przywieźli 10 medali

Rywalizacja odbyła się w poszczególnych grupach wiekowych, osobno dla dziewcząt i dla chłopców: szkoły podstawowe klasy 1-3, szkoły podstawowe klasy 4- 6, gimnazja oraz kategoria OPEN.

Pomimo trudnych warunków pogodowych (padał deszcz), zawodnicy z SP 21, nie mieli sobie równych. Na pierwszej pozycji w kategorii chłopców szkół podstawowych klas 1-3 uplasował się Bartłomiej Strzelczyk z wynikiem 6 minut i 34 sekundy, tuż za nim na metę dobiegł Dawid Kubica z czasem 7 minut 14 sekund, a na trzecim miejscu do mety dobiegł Dominik Hejna. Jako czwarty metę przekroczył Paweł Kozielski.

W kategorii dziewcząt klas 1-3, drugie miejsce dzięki znakomitej formie strzeleckiej, wywalczyła Natalia Krakowczyk. Trzecia pozycja przypadła Wiktorii Piszczek, a czwarta Martynie Jarkulisz. Na szóstej pozycji uplasowała się Magdalena Niszczota, a dziewiąta była Milena Markiewka.

Mistrzem w kategorii chłopców, klas 4-6, okazał się Dawid Błędowski, który na strzelnicy tylko raz pudłował i tym samym na metę dobiegł z czasem 4 min.32 sek. Adam Kałuża również znakomicie wystąpił, zajmując trzecie miejsce, przegrywając z faworytem tylko o 9 sekund. Siódme miejsce w tej kategorii zajął Bartosz Fajkis, jedenaste- Kamil Opic, na dwunastym miejscu do mety przybiegł Przemysław Kozik, trzynasty był Piotr Niszczota, a czternastą lokatę zajął Patryk Spyt.

Kategoria dziewcząt klas 4-6 przyniosła również wiele niespodzianek. Pierwsze miejsce, w tej rywalizacji zajęła Martyna Prudel, która pomimo dwóch niecelnych strzałów dobiegła do mety z czasem 6 min. 21 sek. Jako druga metę przekroczyła Tatiana Kubica, tracąc do mistrzyni tylko 12 sekund. Na trzeciej pozycji do mety dobiegła Julia Fajkis, czwarte miejsce zajęła Zuzanna Langrzyk. Piąte miejsce należało do Julii Masarczyk, Laura Kristof dobiegła do mety jako szósta zawodniczka, a Agnieszka Duda była siódma.

- Jestem niezwykle dumny z rezultatów uzyskanych przez swoich zawodników, gdyż cenne wskazówki oraz rzetelny trening przynoszą zamierzone efekty pracy, a mobilizacja młodych biathlonistów z zawodów na zawody jest coraz większa. Oczywiście nie wolno tutaj zapomnieć o ogromnym wsparciu rodziców i lokalnych sponsorów, bez których całe przedsięwzięcie nie miałoby racji bytu - mówi Sławomir Kubica, trener zawodników.