Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Jazzowe Zaduszki. W niedzielę na scenie WCK wystąpią: Ireneusz, Patryk i Kinga Głykowie. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia.

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na Jazzowe ZaduszkiGłyk P.I.K Trio to niepowtarzalny, rodzinny i porywający projekt, na który zaprasza Wodzisławskie Centrum Kultury. Koncert odbędzie się w ramach Zaduszek Jazzowych 2 listopada o godzinie 18..

W 2009 roku na jednej scenie stanęli – Irek (ojciec), Patryk (syn) i Kinga (córka). Od tego czasu wybuchowa mieszanka rodzinnego talentu pisze kolejne rozdziały przygód tej trójki w bajkowym świecie dźwięków wibrafonu, perkusji i basu. Połączenie takiego instrumentarium tworzy niepowtarzalne brzmienie, a energia i radość ze wspólnego, rodzinnego muzykowania zostawiają słuchaczom niezapomniane wrażenia.

W 2013 roku trio nagrało swój pierwszy studyjny album, „Released at Last”. Wydaną we wrześniu 2013 roku płytę wyprodukował wybitny pianista, aranżer i kompozytor, Joachim Mencel.

Głyk P.I.K. Trio/ skład

Irek Głyk – wibrafon, marimba
Kinga Głyk – gitara basowa
Patryk Głyk – perkusja

IREK GŁYK

Ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.

Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet. Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczynął występować w duecie z Bernardem Maselim. Niezależnie od tego Irek Głyk prowadził swój własny zespół – Irek Głyk Multisound, a obecnie nowy, rodzinny projekt Głyk P.I.K Trio.

Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami.

KINGA GŁYK

Kinga jest 16-letnią, szczególnie utalentowaną basistką. Swoja przygodę z gitarą basową rozpoczęła w wieku 12 lat. Zagrała dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą, zadziwiając swoją muzykalnością i swobodą grania na basie. Miała przyjemność grać z takimi muzykami jak Joachim Mencel, Arek Skolik, Mateusz Otremba „Mate.o”, Adam Szewczyk, Marek Dykta, Tomasz Lipert, Jnr Robinson czy Piotr Wyleżoł.

PATRYK GŁYK

Od wczesnych, dziecięcych lat interesował się muzyką. Już jako kilkuletni chłopiec jeździł ze swoim tatą Irkiem na koncerty, pomagając mu w rozkładaniu perkusji, a w późniejszym czasie grał już na tzw. soundcheckach. Jako dwunastolatek założył swój pierwszy zespół, New Kings, w którym na gitarze basowej grała jego siostra, a na gitarze solowej Jonasz Stępień. Udziela się też jako muzyk sesyjny grając w takich zespołach jak Mate.o, Magdalena Frączek (Love story) czy Michał Król.

Czytaj więcej. Wodzisławskie Centrum Kultury [ZAPOWIEDZI, RELACJE] ZOBACZ!

Bilety na to wydarzenie są w cenie 15 zł (20 zł w dniu koncertu) i można je rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK, codziennie: poniedziałek 8:00 - 16:00, wtorek 8:00 - 20:00, środa - piątek 8:00 - 16:00, weekendy - kasa czynna godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK, za pośrednictwem internetowej sprzedaży .

Mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy dzisiaj do godz. 18 na adres a.biernat@dz.com.pl wysłać swoje: imie, nazwisko i numer telefonu. W temacie maila prosimy wpisać konkurs.


ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!