Tomasz Błędowski uważa, że pomysł z internetową rejestracją jest znakomity

Tomasz Błędowski uważa, że pomysł z internetową rejestracją jest znakomity. (© fot. Agnieszka Materna.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wydział komunikacji starostwa powiatowego w Wodzisławiu Śląskim wprowadził kolejne udogodnienia dla osób, które nie lubią stać w kolejkach lub nie mają czasu na długie wizyty w urzędach.

- Wprowadziliśmy Internetowy System Rezerwacji Wizyt, który do minimum ograniczyć ma czas załatwiania spraw związanych między innymi z rejestracją pojazdów - mówi Arkadiusz Łuszczak, naczelnik wydziału.

Mieszkańcy mogą przez internet zamówić spotkanie w sprawie nie tylko rejestracji auta, ale także np. wyrabiania prawa jazdy, duplikatów dokumentów. Aby łatwo i przyjemnie załatwić swoją sprawę, należy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego (www.powiatwodzislawski.pl) kliknąć w zakładkę "Internetowa Rezerwacja Wizyt".

Wystarczy podać imię, nazwisko oraz numer PESEL i wybrać dogodną godzinę. Potrzebne druki można pobrać przy okazji w zakładce "Chcę załatwić sprawę".

- Znajdziemy tu dokumenty potrzebne do zarejestrowania i wyrejestrowania pojazdu, wydania licencji na wykonywanie usług transportowych, wydanie karty parkingowej oraz wnioski dla instruktorów i właścicieli ośrodków szkolenia kierowców - wyjaśniają w starostwie.

Potem wystarczy na umówioną godzinę podejść do Punktu Obsługi Klienta, gdzie załatwione zostaną formalności związane z opłatami i kopiowaniem dokumentów. Na koniec klient trafia do urzędnika, który od ręki finalizuje sprawę.

- Musieliśmy wprowadzić kolejne udogodnienia, ponieważ jesteśmy najbardziej obciążonym wydziałem w całym starostwie powiatu wodzisławskiego. Dziennie obsługujemy nawet 350 petentów - mówi Arkadiusz Łuszczak. - To nie pierwszy pomysł, który ma usprawnić działanie urzędu. Od dwóch lat prowadzimy także telefoniczną rezerwację wizyt, który bardzo dobrze się przyjął. Za pomocą specjalnej zamontowanej kamery na stronie internetowej starostwa można obserwować także stan kolejek w urzędzie. Z kolei w samym urzędzie zainstalowaliśmy duży monitor LCD, na którym oprócz stanu kolejki czekający na swoją wizytę mogą obejrzeć filmy na temat powiatu lub zbliżających się imprez kulturalnych - dodaje.

- Jestem właścicielem komisu samochodowego, często muszę tutaj przychodzić. Do tej pory umawiałem się przez telefon, ale to też nie jest łatwe, bo numer jest ciągle zajęty. Rozwiązanie z internetem bardzo mi się podoba i z pewnością będę korzystał z tej możliwości - mówi Sebastian Oleszowski.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!