Piękno obecnych czasów polega na tym, że większość spraw możesz załatwić zdalnie. Owszem, niektóre interesy wymagają osobistych spotkań, ale dużo czasu oszczędzamy wykorzystując technologię. A ściślej rzecz ujmując – telefony komórkowe.

Bez komórki nie wyjdziesz z domu, bo po pierwsze – jest nieodzownym elementem naszego wyposażenia na co dzień, po drugie – jesteśmy tak do nich przyzwyczajeni, że prędzej założymy skarpetki nie do pary, niż zapomnimy telefonu. Żeby wszystko w pracy szło po Twojej myśli, musisz mieć do jej wykonywania odpowiednie narzędzia. Podpowiemy Ci jak dobrać smartfon w zależności od charakteru wykonywanej profesji.

ESKSTREMALNA WYTRZYMAŁOŚĆ
Jeśli nie raz wyrządziłeś krzywdę swojemu telefonowi, a on odmówił posłuszeństwa, to znaczy, że nie dotrzymał Ci tempa. Gdy nie chcesz marnować energii na obchodzenie się z komórką jak z jajkiem, a urządzenie ma służyć przede wszystkim do pracy, nie ubiegać się o miano najbardziej błyszczącego smartfona wśród znajomych, postaw na tego twardziela.

Samsung Solid B2710 jest odporny na kurz i zamoczenia. W zanurzeniu do 1 metra może pracować przez 30 minut, więc nawet jak wpadnie do wody, masz pół godziny na akcję poszukiwawczą. Do tego niespotykany dziś czasy pracy baterii: 19 godzin rozmów i 25 dni czuwania! To pozwoli Ci bezstresowo pracować przez kilka dni, bez obawy o wyczerpanie akumulatora.

Dodatkowo, w urządzeniu znajdziesz odbiornik GPS i kompas, więc jeśli pracujesz w nieznanym terenie, nie musisz pamiętać drogi powrotnej. Gdybyś się jednak zgubił, pamiętaj o wytrzymałej baterii, która pozwoli Ci wezwać pomoc lub w oczekiwaniu posłuchać radia.

CENISZ BEZPIECZEŃSTWO
Jeśli w swojej pracy operujesz newralgicznymi informacjami, które nie mogą wypłynąć poza pewien ustalony krąg osób, wtedy postaw na BlackBerry Q10. Kanadyjska firma znana jest z projektowania urządzeń wyposażonych w autorski system operacyjny, uważany za najbezpieczniejszy w kwestii ochrony danych. Szyfrowanie maili i wiadomości to specjalność BlackBerry OS.

Dodatkowo,we wspomnianym modelu wprowadzono ciekawą modyfikację. Usługa Balancedaje do dyspozycji dwa profile: służbowy i prywatny. Aplikacjami i usługami w pierwszym zarządza dział IT Twojej firmy, zaś drugi modyfikujesz Ty sam. W ten sposób nie pomylisz się i omyłkowo nie upublicznisz poufnych danych firmy. Nie ma więc obawy, że na swoim profilu na Facebooku udostępnisz wyniki finansowe spółki lub zarobki zarządu.
Mocne wnętrze tego smartfona zapewni płynną pracę bez zacięć i przestojów, a sporej pojemności bateria ma według producenta, umożliwić przeprowadzenie 13,5 godziny rozmów. BB Q10 ma też wbudowany GPS, żyroskop, prędkościomierz i Wi-Fi. Można więc go zaprzęgać do bardziej skomplikowanych czynności niż wysyłanie maili.

FUNKCJONALNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM
Gdy stawiasz na wydajność urządzenia i jego niezawodność przy obsługiwaniu wielu wątków Twojej pracy, to zdecydowanie potrzebujesz Samsunga GalaxyNote 3, który za Tobą nadąży. Potężny, czterordzeniowy procesor i 3 GB RAM dźwigną pliki Excela, otwartą prezentację, ofertę w PDF, tworzonego właśnie maila, rozmowę na Skype, udostępnianie Wi-Fi na tablet i rozgrywkę w najnowszą Fifę. Tak naprawdę, z tym urządzeniem Twoje możliwości są nieograniczone. Dzięki systemowi Android możesz mieć pewność, że znajdziesz do swojego mini komputera aplikację na każdą okazję.

Jednymi z najbardziej przydatnych w pracy funkcji będą z pewnością: komponowanie prezentacji, tworzenie odręcznych zapisków – jak w klasycznym notesie, edycja i wycinanie z grafik i tekstów najistotniejszych informacji, które odłożysz sobie na potem. Później odnajdziesz je dzięki prostemu mechanizmowi wyszukiwania. Na pewno wykorzystasz też Fi-Fi i ultra szybki internet mobilny LTE. Ciekawostką będzie NFC – czyli wymiana plików z innym urządzeniem poprzez zetknięcie dwóch urządzeń. Dzięki tej technologii można tez dokonywać płatności.
GalaxyNote 3 to nie tylko funkcjonalność, ale i eleganckie wykończenie z dbałością o detale. Imitacja skóry na tylnej obudowie nada smartfonowi ekskluzywny wygląd. Z kolei za dobrą jakość obrazu i komfort użytkowania odpowiada 5,7-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości Full HD.

Sprawdź, którym typem pracoholika jesteś i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie. Sugerujemy jeden z tych trzech niezawodnych i sprawdzonych w biurowych bojach smartfonów. Oczywiście możesz zaopatrzyć się w dwa, a nawet w trzy, jeśli Twoja firma ma dzięki temu lepiej prosperować.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!