Poważny wypadek w Mszanie. Osobowy hyundai nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, zderzył się z ciężarowym dafem i uderzył w betonowe słupy. Do szpitala w ciężkim stanie trafiło dwoje młodych ludzi podróżujących osobówką.

Wypadek w Mszanie: Dwoje młodych ludzi walczy o życieDo dramatycznie wyglądającego wypadku doszło wczoraj, około godz. 17.45 na ulicy Wodzisławskiej w Mszanie.

- Na miejscu ustalono, że kierująca samochodem osobowym marki hyundai getz, jadąc ulicą Wolności w kierunku ulicy Moszczeńskiej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi ciężarowemu marki daf, który jechał w kierunku Wodzisławia Śląskiego. W wyniku zderzenia osobówka wjechała w betonowy słupek posesji - relacjonuje kom. Marta Pydych z wodzisławskiej policji.

Jak ustalili mundurowi, droga w tym miejscu była dobrze oświetlona, a przed skrzyżowaniem widnieje znak "ustąp pierwszeństwa". W zderzeniu z ciężarówką, ucierpiała 21-letnia kierująca hyundaiem i jej 17-letni pasażer. Oboje w stanie ciężkim trafili do szpitala.

CZYTAJ WIĘCEJ. Peugeot roztrzaskał się na betonowym słupie. Kierowca walczy o życie w szpitalu [ZDJĘCIA]

31-letni kierowca tira był trzeźwy. Śledczy z wodzisławskiej komendy przy udziale biegłego z zakresu ruchu drogowego, będą teraz pracować nad wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego groźnego wypadku.

- Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że wraz ze zmianą pogody powinniśmy zmienić technikę prowadzenia pojazdu - dodają mundurowi.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃWypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!