Od sześciu lat nieodłącznym elementem Święta Ogniowego w Żorach stał się Żorski Bieg Ogniowy. To bieg ulicami miasta, w blasku pochodni i tańczących z ogniem. Zobaczcie zdjęcia z tegorocznej edycji!

Żorski Bieg Ogniowy 2018 - sportowe zwieńczenie 316. Święta Ogniowego [ZDJĘCIA]Uroczystościom już po raz szósty towarzyszyły sportowe emocje, związane z Żorskim Biegiem Ogniowym. Setki biegaczy przemierzyły trasę o długości 5 km, prowadzącą ulicami Starówki. Start i meta biegu znajdują się zawsze przy ul. ks. Klimka. Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Grupa Biegowa HRmax Żory.

W tym roku w Żorskim Biegu Ogniowym pobiegło sporo radnych oraz prezydent Waldemar Socha z numerem startowym "1". Nie zabrakło również mieszkańców miasta i okolic. Z trasą zmierzyły się również osoby na wózkach inwalidzkich. Wizualne atrakcje na trasie zostały przygotowane przez Bractwo Ognia "Spaleni".

ZOBACZ TAKŻE ZDJĘCIA Z PROCESJI NA 316. ŚWIĘCIE OGNIOWYM!
http://zory.naszemiasto.pl/artykul/316-swieto-ogniowe-w-zorach-tysiace-mieszkancow-w-procesji,4644253,artgal,t,id,tm.html

Bieganie

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

veto (gość)

Za pół roku wybory, trzeba się pokazać. Najwyższy czas POgonić klikę, która rządzi Żorami.