Zorza Wodzisław Śl. druga w świątecznym turnieju

AREK
Zorza druga w świątecznym turnieju
Zorza druga w świątecznym turnieju MOSiR Centrum Wodzisław Śląski
Zorza Wodzisław Śl. zajęła drugie miejsce w świątecznym turnieju młodziczek. Najlepszym zespołem okazało się MMKS Kłodzko. Trzecie miejsce zajęła drużyna MKS MOS Wieliczka. Zobaczcie zdjęcia z turnieju.

W każdym meczu rozegrane zostały trzy sety, bez względu na wynik dwóch pierwszych, zatem każda z ekip rozegrała po sześć setów, mogąc przetestować wiele elementów taktycznych, ustawień i konfiguracji – co ma duże znaczenie na tym etapie przygotowań do rozgrywek ogólnopolskich.

W pierwszym pojedynku ZORZA podejmowała MKS MOS Wieliczkę. Premierowa odsłona spotkania była wyrównana do stanu 11:11, później akcje wodzisławianek zaczęły nabierać rozmachu, a przewaga lawinowo rosnąć. W efekcie siatkarki ZORZY wygrały 25:16. Dominacja z seta pierwszego przeniosła się na drugą partię meczu, co skutkowało wysoką wygraną gospodyń 25:14. Ostatni akord pojedynku rozpoczął się ponownie nawałnicą ZORZY, która już po chwili prowadziła 8:1, by spokojnie kontrolując wynik, dowieźć zwycięstwo 25:15.

Drugi turniejowy mecz swoją dramaturgią rozpalił licznie zgromadzonych kibiców, bowiem zarówno MMKS Kłodzko jak i zespół z Wieliczki walczyły o każdą piłkę, wykazując się ogromną ambicją i wolą walki. W secie pierwszym ekipa z Kłodzka prowadziła już 20:15, by po chwili przegrywać 22:20. Siatkarki z Wieliczki, grając jak w transie doprowadziły nawet do piłki setowej, lecz to siatkarki z Dolnego Śląska były ostatecznie lepsze, wygrywając 26:24. Przybite takim obrotem sprawy zawodniczki z miasta soli oddały pole rywalkom, przegrywając 3:10, 7:17.

Szkoleniowiec z Wieliczki wziął przerwę dla zespołu, która podziała bardzo mobilizująco i już za chwilę kłodzkie młodziczki były w ciężkich opałach – ich przewaga topniała błyskawicznie, a idące za ciosem wieliczanki zapisały tego seta na swoim koncie, wygrywając 25:23. Podobny przebieg miała ostatnia partia meczu – MMKS Kłodzko budował przewagę, aż do stanu 18:10 i drugiego czasu dla trenera z Wieliczki. Zespół z Małopolski ponownie zaczął odrabiać straty, lecz nauczone doświadczeniem kłodzczanki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa , wygrywając tą partię 25:20.

Ostatni pojedynek, pomiędzy ZORZĄ Wodzisław i MMKS Kłodzko był zatem meczem o pierwsze miejsce w turnieju. Spotkanie, pomimo młodego wieku uczestniczek stało na bardzo wysokim poziomie, oba zespoły prześcigały się w technicznych zagraniach, mocnych atakach, ofiarnych obronach i pokazywały ogromne serce do gry, co bardzo podobało się kibicom, którzy gorąco dopingowali tak walczące drużyny. Seta pierwszego lepiej zaczęła ZORZA, lecz zawodniczki z Dolnego Śląska punkt po punkcie odrabiały straty i wyszły na prowadzenie 10:8.

Wodzisławianki starały się odrobić stratę, jednak w tym meczu kłodzczanki prezentowały ogromną koncentrację i fantastyczną grę w obronie, wielokrotnie podbijając mocne ataki gospodyń. Zwycięstwo ekipy gości 25:20 mocno podrażniło młodziczki ZORZY, które drugą partię rozpoczęły z dużym animuszem. Zespół z Kłodzka ani myślał jednak składać broni.

Obie drużyny zagrały z niesłychaną ambicją i ofiarnością, prezentując wszystkie swoje największe atuty. To była prawdziwa siatkarska uczta – kąśliwe zagrywki, atomowe ataki, fantastyczna gra blokiem i bardzo wiele obron z obu stron – druga partia tego pojedynku przysporzyła widzom bardzo wiele emocji i pokazała duże wyszkolenie obu zespołów. Na parkiecie wyrównana walka punkt za punkt trwała do stanu 15:15, a potem drugi oddech złapały kłodzczanki, które powoli, ale skutecznie powiększały swoją przewagę.

Wodzisławiankom spotkanie zaczęło się wymykać z rąk, ale nie składały broni. Na tak świetnie grające rywalki, gospodynie jednak w tej odsłonie nie znalazły już lekarstwa i uległy 19:25. Dopiero w partii trzeciej siatkarki ZORZY złapały swój właściwy rytm i grając już bez obciążenia psychicznego pokazały cały swój kunszt, wygrywając 25:12.Nie zdało się to jednak na wiele, gdyż to dwa pierwsze sety przesądziły o wygranej w meczu i całym turnieju MMKS-u Kłodzko.