ZORZA Wodzisław Śl. zwycięska! [ZDJĘCIA]

ZORZA
Zwycięstwa drużyn ZORZY Wodzisław Śl.
Zwycięstwa drużyn ZORZY Wodzisław Śl. ZORZA Wodzisław Śl.
ZORZA Wodzisław Śl. zwycięska! W weekend sezon zainaugurowały nasze siatkarki. Swoje mecze wygrały młodziczki i seniorki.

ZORZA Wodzisław Śl. zwycięska!

Jako pierwsze na parkiet wybiegły młodziczki, które były gospodyniami turnieju w Rybniku. Rywalkami zawodniczek ZORZY były zespoły JKS SMS Jastrzębie-Zdrój oraz UKS Jedynka Rybnik II.

W swoim inauguracyjnym spotkaniu podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki podejmowały drużynę z Jastrzębia-Zdroju. Pierwsze kontakty z piłką były bardzo nerwowe, widać było, że oba zespoły są stremowane rozpoczęciem sezonu, przez co mnożyły się błędy i niedokładności. Wodzisławianki przez długi czas nie potrafiły znaleźć właściwego rytmu gry, dopiero przy stanie 19:23 dla jastrzębianek, seria mocnych i skutecznych zagrywek sprawiła, że role się odwróciły i to siatkarki ZORZY po zakończeniu seta mogły unieść ręce w geście zwycięstwa.
Wygrana 26:24 sprawiła, że młode siatkarki z Wodzisławia w kolejnej odsłonie zagrały zdecydowanie pewniej, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku 25:10 i wygrana w meczu 2:0.

Drugi turniejowy pojedynek wodzisławianek był już tylko postawieniem przysłowiowej "kropki nad i" w tym turnieju. Pewne zwycięstwa 25:5 w obu setach dały wygraną 2:0 nad Jedynką Rybnik II.

Wysokie wygrane w pierwszym turnieju zapewniły młodziczkom ZORZY prowadzenie w swojej grupie eliminacyjnej rozgrywek o Mistrzostwo Śląska.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - JKS SMS Jastrzębie
2:0 (26:24, 25:10)
UKS Jedynka Rybnik II - MKS ZORZA Wodzisław Śląski
0:2 (5:25, 5:25)

Młodziczki ZORZY wystąpiły w składzie: Roksana Adamczyk, Amelia Bażan, Patrycja Bierza, Paulina Jagła, Wiktoria Kaszkarot, Barbara Lenczewska, Dominika Pierzchała, Marta Sowada, Beata Szuleka, Paulina Topisz, Maryna Zając, Marta Zielonka.
Trener: Andrzej Brzezinka

Wieczorem do walki przystąpiły seniorki ZORZY, które na własnym parkiecie podejmowały SMS PZPS Szczyrk III. Ekipa ze Szczyrku to reprezentantki kraju kadetek, dlatego sztab szkoleniowy ZORZY spodziewał się bardzo trudnego spotkania.

I rzeczywiście - od początku meczu ton grze nadawały zawodniczki SMS Szczyrk, które zbudowały kilkupunktową przewagę. Siatkarki ZORZY, głównie za sprawą dobrej zagrywki Stasi Kwiecień i Patrycji Papszun, próbowały gonić rywalki. Wodzisławianki nie pozbyły się tremy z początku spotkania, brakowało skutecznych ataków ze skrzydeł, nierówno funkcjonował blok ZORZY, co doprowadziło do sytuacji, w której drużyna gości prowadziła w końcówce seta 23:18. W tym momencie siatkarki ZORZY zaczęły opanowywać tremę i grać coraz lepiej. Doszły przeciwniczki na dystans jednego punktu, by następnie obronić dwie piłki setowe i w pojedynku nerwów, grając punkt za punkt, przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po siódmej piłce setowej i ostatecznie w tej emocjonującej odsłonie wygrać 32:30.

Po wygranej w tak zaciętej końcówce seta pierwszego podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki poszły za ciosem w drugiej odsłonie. Nasza drużyna imponowała pewnością siebie. Trudna i mocna zagrywka Kasi Szymańskiej, świetna gra na skrzydłach Natalii Tomaszewskiej i Patrycji Papszun, uzupełniona o dobry blok Wiktorii Melskiej, Stasi Kwiecień i Dominki Mularskiej oraz ofiarne obrony Agnieszki Ostrzołek i nietuzinkowe rozegranie Karoliny Dziwisz; spowodowały, że młode reprezentantki Polski tylko momentami nawiązywały równorzędną walkę w tej partii spotkania.

Zwycięstwo 25:16 z bardzo trudnymi przeciwniczkami pozwoliło wodzisławiankom z optymizmem podejść do trzeciej odsłony meczu, lecz młode kadrowiczki wróciły do dyspozycji z seta pierwszego, fenomenalnie broniąc i ustawiając bardzo wysoki blok. Walka na parkiecie rozgorzała od nowa. To był najbardziej zacięty set meczu, obfitujący w długie akcje, mocne ataki, skuteczne bloki, wiele obron i zwrotów akcji. Trzecia partia pojedynku wyraźnie ożywiła kibiców obu zespołów, którzy wielokrotnie mogli oklaskiwać wspaniałe akcje siatkarek. Walka punkt za punkt rozgrzała publiczność, a w tej siatkarskiej bitwie lepsze okazały się siatkarki ZORZY, które wygrały ponownie nerwową końcówkę na przewagi 26:24, a ostatni punkt w meczu zdobyła asem serwisowym kapitan drużyny Natalia Tomaszewska.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - SMS PZPS Szczyrk III 3:0 (32:30, 25:16, 26:24)

MKS ZORZA: Natalia Tomaszewska (kapitan), Stanisława Kwiecień, Katarzyna Szymańska, Patrycja Papszun, Wiktoria Melska, Karolina Dziwisz, Dominika Mularska, Agnieszka Ostrzołek (libero), Patrycja Bierza, Julia Fijoł, Marta Molęda, Julia Świsulska.