ZST Wodzisław Śl.: Uczeń klasy II Z "Budowlanki" Marek Ryborz zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”.

ZST Wodzisław Śl.: Złota kielnia dla Marka RyborzaByła to już XLVI edycja tego turnieju. Podczas finału Marek musiał wykazać się szerokim zakresem wiadomości z przedmiotów zawodowych oraz umiejętnościami praktycznymi. Zadaniem  finalistów konkursu było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego. 

„Złota kielnia” to konkurs, który od przeszło 40 lat daje uczniom możliwość odniesienia sukcesu edukacyjnego. Organizatorami turnieju są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu oraz Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Patronat honorowy nad konkursem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Tryumf we wspomnianym turnieju to nie jedyne zwycięstwo Marka Ryborza, uczeń nie miał sobie równych również w konkursie „Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2017”, który zorganizowany został przez Akademię Techniczną PPG Deco we Wrocławiu.

ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Wodzisławia Śl. i okolic! [KLIKNIJ W LINK]

Uczeń przygotowywał się do zawodów pod opieką Weroniki Goik.

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!