ZST Wodzisław to wylęgarnia talentów. Znowu sukcesy uczniów

JACK (oprac. mat. nad.)
Daniel Mazurek wygrał olimpiadę, deklasujący rywali
Daniel Mazurek wygrał olimpiadę, deklasujący rywali ZST Wodzisław
Daniel Mazurek u ZST Wodzisław zdeklasował rywali podczas finału 41. edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Techniczej w Chełmie – uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zdobył komplet punktów i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie mechaniczno- budowlanej.

ZST Wodzisław Daniel Mazurek na pierwszym stopniu podium ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej

Daniel Mazurek zdeklasował rywali podczas finału 41. edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Techniczej w Chełmie – uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. zdobył komplet punktów i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w grupie mechaniczno – budowlanej (konkurs przeprowadzany jest w dwóch grupach: mechaniczno – budowlanej i elektryczno - elektronicznej).

- Daniel swym wynikiem zapisał się w historii OWT jako pierwszy uczestnik, któremu udało się zdobyć 100% punktów w klasyfikacji końcowej. Tuż za podium, na 5. miejscu uplasował się drugi z uczniów „Budowlanki” – Adrian Katryniok - wyjaśniają w szkole.

Na uwagę zasługuje fakt, że w zmaganiach konkursowych Olimpiady Wiedzy Technicznej co roku udział biorą uczniowie najlepszych liceów w Polsce. Jak się okazało, młodzież „Budowlanki” jest w stanie podjąć z nimi równorzędną rywalizację, a nawet ją wygrać. W tegorocznym ogólnopolskim finale grupy mechaniczno – budowlanej swe umiejętności miało okazję sprawdzić 40 zawodników, którzy zjechali do Chełma z całego kraju. Postawiono przed nimi szereg trudnych zadań i problemów do rozwiązania – każdy z uczestników zmuszony był poradzić sobie z dwoma zadaniami (wybranymi z trzech zaproponowanych z zakresu fizyki, budownictwa i mechaniki) oraz rozwiązać problem związany z przesunięciem zabytkowego budynku murowanego w inne miejsce.

Uczniowie przygotowywali się do olimpiady pod opieką p. Tomasza Wardengi.
Olimpiada została przeprowadzona w dniach 27-29 marca br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Wyniki ogłoszono 14 kwietnia 2015 r.