ZST Wodzisław: Na młodzież można liczyć. Udowodnili to uczniowie "budowlanki". Odpowiedzieli na apel i pomogli rodzinie wyremontować dom. Zobaczcie efekty ich pomocy.

ZST Wodzisław: Uczniowie pomogli wyremontować domUczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. nie są obojętni na apele o pomoc. Tym razem odpowiedzieli na prośbę Moniki Sobik, od wielu lat zaangażowaną w pomoc potrzebującym z regionu oraz Stowarzyszenia Piękne Anioły. Grupa postanowiła pomóc rodzinie ze Skrzyszowa, która znajduje się w trudnej sytuacji.

- Inicjatywa Stowarzyszenia Piękne Anioły obejmowała remont pokoi dla trójki nastolatków: 13- letniej Basi i jej dwóch 15-letnich braci bliźniaków, Damiana i Kamila. Rodzice wspomnianych nastolatków doskonale poradzili sobie z wychowaniem szóstki dzieci, jednak ciężka choroba ojca i amputacja nogi uniemożliwiły rodzinie przeprowadzenie remontu. Bezcenna okazała się więc pomoc stowarzyszenia, które we współpracy z młodzieżą ZST postanowiło wesprzeć rodzinę i wykonać prace remontowe - tłumaczą pedagodzy z ZST.

Uczniowie wraz nauczycielami wyremontowali poddasze ich rodzinnego domu, gdzie teraz znajdują się pokoje (jeden wspólny chłopców i jeden osobny dla dziewczyny). Pracowała młodzież klas III i IV i co najważniejsze, po godzinach lekcyjnych. Stowarzyszenie Piękne Anioły wsparł również Rafał Sonik, kierowca rajdowy, trzykrotny mistrz świata, który stanął na podium Rajdu Dakar.

Sportowiec nie tylko wsparł tę niezwykłą inicjatywę finansowo, ale także przyjechał do Skrzyszowa, aby spotkać się z dziećmi i ocenić efekty pracy młodzieży i nauczycieli ZST. Jak przyznają w szkole, Rafał Sonik był pod wielkim wrażeniem wykonanej pracy przez ochotników. Docenił wysiłek wszystkich zaangażowanych w akcję osób.
Wręczył młodzieży pamiątkowe kalendarze z autografem, dedykacją i podziękował za solidarność z ludźmi będącymi w potrzebie.

- Pamiętajcie, że wszystko, co zrobicie dla kogoś, prędzej czy później do Was wróci - podsumował spotkanie z młodzieżą Rafał Sonik.
ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami! [KLIKNIJ W LINK]


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!