Wybierz region

Wybierz miasto

  23 finał WOŚP w Wodzisławiu Śląskim

  Park Miejski
  Wodzisław Śląski, ul. Parkowa/

  15:30 Niedziela, 11 stycznia

  • Brak informacji o cenie

  Kwestowanie na terenie miasta rozpocznie się jednak wcześniej niż w niedziele. W najbliższych dniach trzej pracownicy MOSiR "Centrum" jako wolontariusze WOŚP będą zbierać pieniądze na cele tegorocznego finału WOŚP. Zbiórka będzie prowadzona na obiektach MOSiR w Wodzisławiu Śląskim - pływalnia na os. 1 Maja oraz na lodowisku przy Szkole Podstawowej nr 5.

  W sobotę, 10 stycznia, rozpoczną się pierwsze koncerty, podczas których przeprowadzone zostaną licytację. Odbędą się one w Jigger Pub. Na scenie wystąpi najpierw, o godzinie 19.00 zespół Grawitacja a następnie o 20:00 rozpocznie się klubowe granie.

  Jednak większość atrakcji przewidzianych na 23 finał WOŚP, która w tym roku gra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów, odbędzie się 11 stycznia. Impreza odbywać się będzie zarówno na Rynku, jak i w Muzeum czy w Parku Miejskim. Sztab 23 finału WOŚP zlokalizowany będzie w "Dziupli". A tam od godziny 9.00 do momentu przekazania "ostatniej złotówki", więc pewnie do późnych godzin nocnych czekać będzie kawa , herbata i coś słodkiego dla każdego, kto będzie chciał się ogrzać, odpocząć, porozmawiać, przekazać coś do zlicytowania, wrzucić kasę do puszki, gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez wychowawców Placówki w godzinach od 11.00 do 13.00 oraz od 16.00 do 18.00, w godzinach od 12.00 do 13.45 zapisy na Bieg organizowany przez MOSiR - start z Rynku o godzinie 14.00 oraz oczywiście liczenie pieniędzy zebranych przez wolontariuszy. Jako że Dziupla jest główna siedziba wodzisławskiego WOŚP, to począwszy od środy, 7 stycznia, w środę, czwartek, piątek w godzinach od 15.00-18.00 oraz w sobotę od 9.00 do 13.00 szef sztabu Witek Bornikowski lub wolontariusze pełnią dyżur podczas którego można zgłaszać pomysły na niedzielę , przynosić rzeczy na licytację , wolontariusze mogą odbierać puszki i identyfikatory.

  W niedziele na Rynku po raz pierwszy odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą”. Zawodnicy, aby móc wziąć w nim udział, muszą wnieść opłatę startową, w wysokości 1 zł, która w całości zostanie przekazana na zakup pomp insulinowych w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Do przebiegnięcia będzie 2200 metrów. Początek biegu przewidziano na 14:05.

  Od 9.00 do 15.00 będzie można oddać krew z specjalnie w tym celu podstawionym ambulansie. Od 10.00 do wieczora otwarty będzie dla zwiedzających wodzisławski schron, podczas zwiedzania którego nie tylko zapoznacie się z historią ale będziecie mieć także okazję do skosztowania pysznej, żołnierskiej grochówki. Po zwiedzaniu bunkra można przenieść się do Muzeum, gdzie od 12.00 otwarta dla zwiedzających będzie wystawa "Samoloty, czołgi i okręty".

  Kiedy tylko zakończy się 1 edycja biegu "Policz się z cukrzycą" można przenieść się do Parku Miejskiego, gdzie przy sprzyjającej pogodzie, w Muszli Koncertowej od 15.30 występować będą zespoły takie jak Whatever (15:30), Ziemia Zakazana (17:00), D.P.S.A. (18:00), Attack (19:00) oraz Youth Fall Away (20:00). W razie niesprzyjającej pogody koncerty zostaną przeniesione do Jigger Pub.

  Kulminacyjnym momentem 23 finału WOŚP będzie tradycyjne światełko do nieba, na które zapraszamy na wodzisławski Rynek, w niedzielę, 11 stycznia, o godzinie 20.00. wospppp.jpg

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Zobacz koniecznie

  [QUIZ] Czy znasz te przesądy domowe?