Wybierz region

Wybierz miasto

  Grafiki Karoliny Staniczek

  Muzeum w Wodzisławiu Śląskim
  Wodzisław Śląski, ul. Kubsza W./2, +48 32 455 25 74

  15:00 Sobota, 7 lutego

  • Brak informacji o cenie

  GRAFIKI KAROLINY STANIECZEK

  Otwarciu będzie towarzyszyła krótka prelekcja Pani Karoliny na temat wystawianych przez nią prac, czyli tzw. suchorytów. Autorka opowie o tym jak powstają takie prace i jakie narzędzia są do tego niezbędne.

  Na koniec będzie można zwiedzić ekspozycję i podzielić się refleksjami na temat wystawionych prac.

  Karolina Stanieczek: Urodzona 17 czerwca 1977 roku w Raciborzu. Edukacja: -W roku 1997 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Cybisa w Opolu z tytułem zawodowym plastyk- w zakresie specjalności wystawiennictwo. Tematem pracy dyplomowej wykonanej pod opieką mgr Daniela Szopińskiego był cykl akwarel stanowiących ilustracje do opowiadań Sławomira Mrożka. -W roku 2003 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach z tytułem: magister sztuki (o specjalności grafika warsztatowa w pracowni druku wklęsłego). Tematem pracy dyplomowej był cykl grafik wykonanych w technikach druku wklęsłego (akwaforty i akwatinty) stanowiący ilustrację do opowiadań Fiodora Dostojewskiego („Łagodna”, „Białe noce”, „Krokodyl”, „Bobok”) Na ich bazie powstało kilka instalacji przestrzennych oraz książka autorska z ilustracją ruchomą. Realizacja pracy dyplomowej przebiegała pod opieką prof. Jana Szmatlocha oraz prof. Romana Kalarusa. 16 marca 2011 roku na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach obroniła prace doktorską z zakresu grafiki warsztatowej pod opieka artystyczną adj II st. dr hab Aleksandra Ostrowskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]