Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert metalowy

  Wodzisławskie Centrum Kultury
  Wodzisław Śląski, ul. księdza pułkownika Wilhelma Kubsza/17, +48 32 455 48 55

  19:00 Sobota, 11 kwietnia

  • 10zł

  Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na
  KONCERT METALOWY zespołów MASTEMEY, ATTACCK, CORTEGE

  MASTEMEY to krakowski zespół grający thrash metal. Założony w kwietniu 2009 roku. Na swoim koncie ma liczne koncerty w tym supporty przed Acid Drinkers, Coma, Turbo, Lipali, Chain Saw, Corruption czy TSA. Muzyka Mastemey zostaje doceniana przez wielkie grono słuchaczy polskich jak i zagranicznych. Dowodem jest zajęcie 1 miejsca w konkursie w portugalskiej stacji radiowej gdzie utwór "all your fears" wygrał z dużą konkurencja młodych kapel z całego świata.
  https://www.facebook.com/mastemey/info  CORTEGE powstaje 1997 r. Po trzech latach wspólnego grania prób i koncertów zespół wchodzi do studia by nagrać swój pierwszy materiał "Awareness", który wychodzi wiosną 2000 r. Demo, wtedy jeszcze na kasecie magnetofonowej, rozchodzi się szybko zbierając bardzo dobre recenzje. CORTEGE idą za ciosem i w listopadzie 2001r. wchodzą do studia żeby zarejestrować swój drugi materiał o intrygującym tytule "Introduction to the slaughter of your gods". Płyta przynosi muzykę dojrzalszą i bardziej wymagającą. Niestety, po tej płycie zespół opuszczają perkusista i gitarzysta. Po krótkich poszukiwaniach skład zostaje uzupełniony i CORTEGE wraca do prób i grania koncertów. Latem, 2004 r. zespół wchodzi ponownie do studia aby nagrać płytę "V-666". Rok po wydaniu płyty zespół zawiesza działalność. CORTEGE powraca do grania w 2009 r. Po trzech latach muzycy rejestrują album "Anachoreo", który przynosi 10 death metalowych hymnów w starym stylu. Obecnie CORTEGE tworzą:
  Artur Ambroży - gitara
  Michał Janczak - gitara
  Kamil Szuszkiewicz - perkusja
  Sebastian Bartek - wokal / bas

  ATTACCK powstał w 1987 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Zbigniewa Gniewka(pseudo Kibi)- kompozytora i gitarzysty zespołu. Wieloletnia działalność zespołu była przerywana licznymi przerwami. Nie mniej jednak zespół zaznaczał swą działalność wygrywając Gitariady, czyli przeglądy zespołów rockowych działających wówczas w Rybnickim Okręgu Węglowym. Występował w swej historii przed takimi formacjami jak: Coma, Bracia, Oddział Zamknięty zawsze żywo i entuzjastycznie przyjmowany przez słuchaczy.
  Muzyka Attacck-ów mocno osadzona jest w heavy metalowych riffach lat 90-tych przeplatana gdzieniegdzie hardrockowymi akcentami, teksty utworów dotyczą głównie tematyki społecznej i śpiewane są w ojczystym dla zespołu języku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ