Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Tomasza Lisa

  Wodzisławskie Centrum Kultury
  Wodzisław Śląski, ul. księdza pułkownika Wilhelma Kubsza/17, +48 32 455 48 55

  18:00 Sobota, 16 stycznia

  • 40zł

  Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza, na recital fortepianowy Polaka, który brzmieniem zdobył Londyn Tomasz Lis.

  Tomasz Lis od ponad 15 lat mieszka w Londynie koncertując w Wielkiej Brytanii, Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Występuje solowo i z orkiestrą. Jest też uznanym w Wielkiej Brytanii akompaniatorem towarzyszącym wokalistom o światowej renomie. Koncert w Wodzisławiu Śląskim jest trzecim w Polsce po 10 latach nieobecności artysty w rodzinnym kraju.

  W zeszłym roku ukazała się jego debiutancka płyta „Impromptus” z utworami Franza Schuberta, Fryderyka Chopina i Gabriela Fauer’a. "Impromptus" to specyficzna forma muzyczna o ścisłej trójdzielnej symetrii, w charakterze ulotna, nierzadko improwizacyjna. W programie wodzisławskiego recitalu znajdzie się: w pierwszej części "Pory Roku Op.37b Piotra Czajkowskiego", w drugiej "4 Impromptu Chopina" oraz "4 Scherzo E-dur Op.54".

  Tomasz Lis jest uznanym pianistą o klasie światowej. Wielokrotnie występował z recitalami fortepianowymi, a także jako wykładowca podczas Festiwalu Songfest w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Systematycznie uczestniczy też w wydarzeniach muzycznych, a jego koncerty solowe emitowane są przez brytyjskie i kanadyjskie rozgłośnie radiowe. Koncert w Wodzisławiu Śląskim jest elementem trasy koncertowej w Polsce w sezonie 2015/2016.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]