Wybierz region

Wybierz miasto

  Muzeum na kółkach

  Rynek
  Wodzisław Śląski, ul. Rynek/

  10:00 Sobota, 11 lipca

  • Wstęp wolny

  W dniach od 9 do 11 lipca w Wodzisławiu Śląskim gościć będzie „Muzeum na kółkach”. To projekt zrealizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy współpracy z tutejszym Urzędem Miasta.


  Nowoczesna ekspozycja połączona z bogatym programem edukacyjnym w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. Przez wieki Polska była najważniejszym ośrodkiem żydowskiego życia umysłowego, religijnego i kulturalnego. Żydzi stanowili 10 procent ludności Polski.  „Muzeum na kółkach” stanie na rynku miasta. Wodzisławski magistrat zapewnia nie tylko bezpłatny plac, ale również organizuje pobyt koordynatorów wystawy, którzy wraz z nią zawitają do naszego miasta. Na tym atrakcje się nie kończą, bowiem lokalni koordynatorzy zadbali o bogaty program imprez towarzyszących.

  PROGRAM:

  10:00 – 16:00 – Wystawa „Muzeum na kółkach” (Rynek miasta)
  12:00 – Warsztaty kulinarne „Smaki kuchni żydowskiej” połączone z degustacją (Rynek; w razie niepogody „Słodka Manufaktura Leona”)
  15:00 – Gra miejska „Czy wiesz, po czyich śladach chodzisz?” (Początek trasy na Rynku miejskim)
  Ponadto:
  W dniach 6 – 11.07 zapraszamy na wystawę „Wodzisławscy Żydzi. Kultura, historia, tradycja” (Muzeum; czynna w holu w godzinach otwarcia Muzeum)
  W dniach 9 – 11.07 zapraszamy na wystawę „Z narażeniem życia. Polacy ratujący Żydów podczas Zagłady” (Wodzisławskie Centrum Kultury, czynna w holu w godzinach otwarcia WCK)

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]