Wybierz region

Wybierz miasto

  Wesoła wdówka

  Wodzisławskie Centrum Kultury
  Wodzisław Śląski, ul. księdza pułkownika Wilhelma Kubsza/17, +48 32 455 48 55

  18:00 Niedziela, 24 stycznia

  • 60zł

  Wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem operetka o miłości, wierności, zdradzie małżeńskiej, o poczuciu honoru i odpowiedzialności. Historia owiana niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw na sali balowej. Operetka "Wesoła wdówka" w wykonaniu Opery Śląskiej już 24 stycznia o godzinie 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.
  Hanna Glawari, piękna wdowa po bankierze Ponteverdy, jedyna spadkobierczyni 20 milionów dolarów przybywa do Paryża. W królestwie Pontevedro podejrzewają, iż zamierza wydać się ponownie za mąż, a ślub z Francuzem mocno nadwyrężyłby kondycję finansowa jej kraju. Jedynym wyjściem z sytuacji jest wyswatanie Hanny z rodakiem; czym ma się zająć sympatyczny utracjusz hrabia Daniłło. Z uwagi na sumę, o jaką toczy się gra, Wesoła Wdówka staje się obiektem szczególnych względów ze strony wielu panów.
  "Wesoła wdówka" stała się największym sukcesem swego gatunku w XX wieku, mimo że nikt nie spodziewał się tego na premierze. Impresario wiedeńskiego teatru Emil Steininger, tak długo rozdawał darmowe bilety /na pierwszych spektaklach sala świeciła pustkami/, że urok operetki podbił publiczność całego miasta. Po kilku tygodniach ludzie szturmowali kasy biletowe, a na Wesołą wdówkę zapanowała moda, nie tylko w Wiedniu, ale wkrótce na scenach całego świata. Jej popularność trwa po dziś dzień.ń.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]