Wybierz region

Wybierz miasto

  XVII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne - Śląsk 2015

  Hala Sportowa
  Wodzisław Śląski, ul. Jastrzębska/136

  09:30 Środa, 5 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  Rybnik został jednym z miejsc na mapie Śląska, gdzie odbywać będzie się rywalizacja sportowców polonijnych niemalże z całego świata. W pierwszym tygodniu sierpnia do sportowej rywalizacji na terenie 4 śląskich miast: Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Chorzowa i Sosnowca przystąpi niemal 1000 polonusów w 20 dyscyplinach sportowych. W naszym mieście zorganizowane zostaną następujące konkurencje: pływanie, kajakarstwo, windsurfing, strzelectwo oraz siatkówka plażowa.

  Rybnik to także miejsce inauguracji Igrzysk która będzie miała miejsce na Stadionie Miejskim w Rybniku 02 sierpnia. Podczas rozpoczęcia odbędzie się prezentacja drużyn narodowych, zaprzysiężenie zawodników i sędziów oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Wystąpią także rybnickie zespoły Blueset i Przygoda, polsko-czeski Bartnicky oraz gwiazda wieczoru PECTUS, który w tym roku świętuje 10-lecie działalności.
  W ceremonii otwarcia wezmą także udział żużlowcy z Ż.K.S. ROW Rybnik, Bractwo Ognia Spaleni, oraz Orkiestra dęta KWK Chwałowice. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny!

  W kolejnych dniach odbywać się będzie rywalizacja sportowa i spotkania polonijne w wioskach olimpijskich, gdzie wręczane będą medale oraz miejsce miały będą spotkania integracyjne połączone z występami polonijnych i lokalnych artystów.

  W trakcie Igrzysk miejsce miały też będą imprezy towarzyszące – w Rybniku zagości światowej sławy pianistka rodem ze Lwowa Marianna Humecka oraz znakomity ukraiński malarz Wasyl Dutka.
  =========================================
  Program wydarzeń :

  9.30 – zawody sportowe
  Wodzisław Śląski – piłka siatkowa
  ==========================
  Wodzisław Śląski, ul.Jastrzębska 136– siatkówka halowa

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pacjencie! Czy znasz swoje prawa?