Koszykarze Odry szykują się do meczu z Niwą Oświęcim

(mir)
Koszykarze z drużyny młodzików Odry Wodzisław podejmą dzisiaj na swoim parkiecie Niwę Oświęcim. Będzie to drugi mecz w ramach rozgrywek o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Koszykarze z drużyny młodzików Odry Wodzisław podejmą dzisiaj na swoim parkiecie Niwę Oświęcim. Będzie to drugi mecz w ramach rozgrywek o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Pierwszy, z Zagłębiem Sosnowiec, odbył się w zeszły czwartek. Wodzisławianie pokonali rywala na jego boisku 77:64. O wyniku spotkania zadecydowała trzecia kwarta.

W dwóch pierwszych więcej punktów zdobyli gospodarze. Pierwszą kwartę Sosnowiec przegrał 20:21, w drugiej wygrał już jednak 20:16. W trzeciej odsłonie meczu podopieczni trenera Marka Malika pokazali jednak, na co ich stać. Dominowali w każdym elemencie gry i wygrali 25:12. W czwartej kwarcie obrobili korzystny wynik, wygrywając 15:12.

– Od połowy meczu nasz zespół zaczął dominować. Uzyskał znaczącą przewagę, której już nie oddał. To było ważne zwycięstwo – cieszy się trener Malik.

Najwięcej punktów dla wodzisławian zdobył kapitan Odry Adrian Orszulik. 13-letni zawodnik zaliczył po raz pierwszy w tym sezonie tak zwany triple double – uzyskał dwucyfrowy wynik w trzech elementach gry. Oprócz 29 punktów, zaliczył też 11 zbiórek i 10 asyst. 22 punkty dla wodzisławian dołożył Jacek Sikora, który był też najlepszy na tablicach – zebrał w sumie 18 piłek. 12 punktów dołożył Kamil Jankowski, który popisał się 75-procentową skutecznością z gry. Wodzisławski szkoleniowiec wyróżniał też po meczu Bartosza Bieleckiego, który był najlepszy w obronie, a do tego zdobył osiem punktów.
Dzisiejszy mecz z Niwą będzie ostatnim przed świąteczną przerwą. W styczniu wodzisławianie mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Zabrzem.

W całej rundzie czeka ich jeszcze dziesięć meczów. Do ćwierćfinału mistrzostw Polski wejdą po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy.