Dodaj zdjęcie profilowe

avatarEdyta Zając

Wodzisław Śląski

Biathlonistki „Strzał Wodzisław” walczyły na trasach w Zakopanem!!

2013-01-31 11:06:34

25-27.01.2013 w pięknej scenerii zakopiańskich gór ,rozegrano kolejne zawody w ramach "Celuj w Igrzyska", które są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski, a dla juniorów młodszych i juniorów, stanowią eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Pierwszego dnia rozegrano biegi sprinterskie.
W biegu sprinterskim na dystansie 6 km w juniorkach młodszych, nasza reprezentantka Marta Krakowczyk bezbłędnie strzelała w pozycji leżącej, natomiast o wiele gorzej poszło jej podczas drugiego strzelania, gdzie pięciokrotnie pudłowała kończąc swoją rywalizacje na 16 pozycji.
Nasza początkująca młodziczka Kamila Kowol uległa stresowi podczas strzelania i niestety obie wizyty na strzelnicy skończyły się niecelnymi strzałami ,w rezultacie Kamila musiała przebiec dodatkowo 10 rundek karnych, kończąc bieg na 16 miejscu.
Drugiego dnia zawodniczki rywalizowały w biegu pościgowym .W juniorkach młodszych ,Marta Krakowczyk musiała pokonać 7,5 km i cztery razy odwiedzić strzelnice , gdzie za każdy nie celny strzał czekała na zawodniczki rundka karna. Na pierwszym leżaku jak i drugim ,miała po dwie kary. W następnej kolejności musiała oddawać strzały na stojąco , gdzie pierwsze strzelanie w tej pozycji zakończyła trzema karami, natomiast ostatnia wizyta na strzelnicy zakończyła pięcioma nie celnymi strzałami.
W rezultacie zawodniczka ukończyła rywalizację wyżej niż w biegu sprinterskim, bo na 15 lokacie.
W młodziczkach Kamila Kowol miała do pokonania 4,5 km i trzy razy odwiedzała strzelnice. Pierwsze dwa strzelania nie należały do najlepszych, kolejno pięć i cztery kary, natomiast w stójce ponownie pięć kar. Nasza młodziutka zawodniczka musiała przebiec dodatkowo 14 rundek karnych i skończyła rywalizację na 15 miejscu.
Przed zawodniczkami Strzału ciężka praca na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie już od 01.02 będą przygotowywały się do najważniejszych zawodów w sezonie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży , oraz Mistrzostw Polski Młodzików. A bezpośredni dostęp do strzelnicy pozwoli na korektę błędów jakie popełniają podczas strzelania.

Jesteś na profilu Edyta Zając - stronie mieszkańca miasta Wodzisław Śląski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj