Turniej piłkarski seniorów o puchar wójta Godowa. W finale Gołkowice pokonały Skrzyszów. Jak wyglądała rywalizacja na boisku? ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Gminny Turniej Piłki Nożnej seniorów ma w gminie Godów długą tradycję. W ostatnich kilku latach z powodu pandemii nie był rozgrywany, a zamiast niego drużyny seniorskie z gminy rywalizowały w gminnej lidze, która grała w przerwie między meczami ligowymi. UG Godów/ Artur Marcisz
Puchar wójta Godowa za zwycięstwo w gminnym turnieju piłki nożnej "powędrował" do Gołkowic. Drużyna KS 27 wygrała rozgrywki na boisku Polonii Łaziska. W finale ekipa z Gołkowic pokonała Gwiazdę Skrzyszów 1:0. Gminny Turniej Piłki Nożnej seniorów ma długą tradycję. W ostatnich kilku latach z powodu pandemii nie był rozgrywany, a zamiast niego drużyny seniorskie rywalizowały w gminnej lidze, prowadzonej w przerwie między meczami ligowymi.

- Gratuluję zwycięzcom wygranej, a wszystkim drużynom udziału w tak intensywnym turnieju. Dziękuję również za organizację Gminnej Radzie Sportu i przede wszystkim Polonii Łaziska, która wzięła na siebie ciężar bycia gospodarzem turnieju - powiedział zastępca wójta Godowa Tomasz Kasperuk, który wspólnie z prezesem drużyny gospodarzy Sewerynem Grodzkim wręczył zwycięzcom puchar.

Gminny Turniej Piłki Nożnej seniorów ma w tej gminie długą tradycję. W ostatnich kilku latach z powodu pandemii nie był rozgrywany, a zamiast niego drużyny seniorskie z gminy rywalizowały w gminnej lidze, która grała w przerwie między meczami ligowymi.

W tym roku powrócono do starej, jednodniowej rywalizacji. Do Łazisk przyjechały wszystkie drużyny seniorskie z terenu gminy. Najpierw rozegrano spotkania grupowe, później półfinały oraz finały. W tym roku uczestników podzielono na dwie grupy. Losowanie, które odbyło się przed turniejem w urzędzie gminy wyłoniło drużyny grupy A i B. W tej pierwszej o wejście do półfinałów rywalizowały: Gwiazda Skrzyszów, Poltent Inter Krostoszowice i Polonia Łaziska. W grupie B były to: KS 27 Gołkowice, LKS Skrbeńsko i Olza Godów. Ostatecznie w półfinałach zameldowały się Gwiazda Skrzyszów i Poltent Inter Krostoszowice oraz KS 27 Gołkowice i LKS Skrbeńsko.

W pierwszym meczu półfinałowym, w regulaminowym czasie gry KS 27 Gołkowice zremisował 1:1 z Poltentem Inter Krostoszowice, po tym jak drużyna z Krostoszowic wyrównała w ostatniej sekundzie meczu, a bramkę wyrównującą strzelił... bramkarz. O awansie do finału decydował więc konkurs rzutów karnych, które zdecydowanie pewniej wykonywali piłkarze z Gołkowic.

W drugim półfinale Gwiazda Skrzyszów pokonała 1:0 LKS SKrbeńsko. W meczu o trzecie miejsce LKS Skrbeńsko pokonał 1:0 Poltent Inter Krostoszowice, a w wielkim finale KS 27 Gołkowice wygrał 1:0 z Gwiazdą Skrzyszów i tym samym zdobył Puchar Wójta Gminy! Brawo!

Po raz ostatni ekipa z Gołkowice wygrała turniej w 2012 r. Należy dodać, że tego sukcesu nie byłoby gdyby nie dobra forma strzelecka Kamila Baranka, który z 4 zdobytymi bramkami został królem strzelców turnieju.

Podkreślić trzeba też dobrą postawę golkipera Gołkowic Pawła Kranca, który w całym turnieju został pokonany tylko raz i do którego powędrował tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

Organizatorem Turnieju była Gminna Rada Sportu oraz Polonia Łaziska, gospodarz Turnieju.