Wieeelka porażka

(mir)
Koszykarze Odry Wodzisław rozgromili przedwczoraj KS Hawajskie Koszule Żory. Mecz w Żorach zakończył się porażką gospodarzy aż 35:113! Wodzisławianie najwięcej punktów zdobyli w pierwszej i ostatniej kwarcie.

Koszykarze Odry Wodzisław rozgromili przedwczoraj KS Hawajskie Koszule Żory. Mecz w Żorach zakończył się porażką gospodarzy aż 35:113! Wodzisławianie najwięcej punktów zdobyli w pierwszej i ostatniej kwarcie. Mecz rozpoczęli od 26-punktowej przewagi po pierwszej części gry (30:4). W drugiej kwarcie zdobyli 24 punkty, gdy żorzanie zaledwie siedem. Najbardziej „wyrównana” była trzecia partia, gospodarze przegrali „zaledwie” dziesięcioma punktami (10:20). Ostatnia część gry to znów popis wodzisławian, którzy zdobyli w tej partii 39 oczek, gdy rywale tylko 14.

– Nasz zespół zdeklasował przeciwnika na jego parkiecie. To zwycięstwo nam się w pełni należało – ocenia trener MKS Odra Marek Malik.

Najwięcej punktów dla Odry zdobył Przemysław Sikora – 30. 26 oczek dołożył Adrian Orszulik. Po czternaście zdobyli Mateusz Michalak i Grzegorz Musioł. W grze wyróżniał się także Jakub Feliciak, który zdobył dla zespołu dwanaście punktów.

Kolejny mecz młodzi koszykarze z Wodzisławia Śląskiego rozegrają w przyszły poniedziałek, 24 października. Na boisku w Rybniku będą walczyć z miejscowym MKKS.