Worek medali dla zespołu DanceCap z Wodzisławia Śląskiego. Młodzi artyści stali na podium mistrzostw Polski i VIVERSO’2024 ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Na Mistrzostwach Polski KM IDO MODERN & CONTEMPORARY 2024 w Kielcach trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza Polski zdobyła formacja w kategorii modern & contemporary children, Cezary Borowik wytańczył srebro i tytuł wicemistrza Polski w autorskiej choreografii w kategorii modern & contemporary solo male adults. DanceCap
Młodzi artyści szkoły tańca DanceCap w Wodzisławiu Śląskim z Mistrzostw Polski KM IDO MODERN & CONTEMPORARY 2024 w Kielcach oraz XI Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca VIVERSO’2024 w Rybniku przywieźli worek medali. Z jakim wynikami artyści zakończyli udział w tych tanecznych zawodach? Poznajcie DanceCap, który rozsławia ziemię wodzisławską i Śląsk w całej Polsce.

Znakomicie spisali się na dwóch prestiżowych wydarzeniach młodzi artyści ze szkoły tańca DanceCap w Wodzisławiu Śląskim. Z obu przywieźli worek medali.

DanceCap z Wodzisławia Śląskiego na podiach mistrzostw Polski

Na Mistrzostwach Polski KM IDO MODERN & CONTEMPORARY 2024 w Kielcach trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza Polski zdobyła formacja w kategorii modern & contemporary children, Cezary Borowik wytańczył srebro i tytuł wicemistrza Polski w autorskiej choreografii w kategorii modern & contemporary solo male adults. Ósme miejsce na ponad 20 formacji zdobyła juniorska grupa w kategorii modern & contemporary formations junior. Małgorzata Cebula i Emilia Sopyła wywalczyły piąte finałowe miejsce w autorskim duecie w kategorii modern & contemporary duety adults modern. Mateusz Lenczyk był ósmy w solówce w kategorii modern & contemporary solo male adults, a Wiktoria Erban - 12 w kategorii solo modern & contemporary female adults. Tancerka w swojej kategorii pokonała ponad 90 solistek.

Choreografię przygotowała Izabela Rosmus - główna trenerka i choreografka zespołu DanceCap. Założycielką zespołu jest Klaudia Czapka - wieloletnia tancerka Mistrzostw Polski i Świata a także doświadczony choreograf i trener.

Aż trzy zwycięstwa na XI Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca VIVERSO’2024 w Rybniku

Młodzi wodzisławianie zdominowali kilka kategorii XI Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca VIVERSO’2024. Wydarzenie odbyło się w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Aż trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Pierwsze miejsce zdobyli: Emilia Wolny i Karolina Kuś - duet jazz do lat 15, formacja modern dzieci, formacja modern juniorzy (choreograf wszystkich złotych medalistów to, Izabela Rosmus).
Piąte miejsce wywalczyła formacja dzieci show dance (choreograf: Klaudia Czapka). To kolejny ogromny sukces wodzisławskich tancerzy i tancerek oraz ich trenerów.

Świetna robota trenerek i choreografek

Szkoła tańca DanceCap została założona w 2021 roku przez tancerkę Klaudię Czapka. Swym wykształceniem zdobywanym na treningach oraz mistrzostwach Polski i świata stworzyła grupę uzdolnionych młodych artystów. Jest także doświadczonym choreografem i trenerem. Ukończyła studia pedagogiczne na wydziale wychowania fizycznego. Specjalizuje się w stylach: show dance i jazz, na swoim koncie ma dwukrotne wicemistrzostwo świata w formacji show dance oraz kilkanaście mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Izabela Rosmus jest głównym trenerem i choreografem zespołu DanceCap. Jako solistka wielokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski w kategorii jazz i modern. Studiuje na wychowanie fizyczne. Jako choreograf na swoim koncie ma wiele medali w kategorii solo, grupa, formacja.