MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czterdziesty trzeci numer kwartalnika "Prowincja" już wydrukowany!

Piotr Piesik
Piotr Piesik
Archiwum
Czterdziesty trzeci numer kwartalnika społeczno – kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja” właśnie ukazuje się drukiem. Spotkanie promocyjne odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18. w sali czekoladowej Sztumskiego Centrum Kultury.

Liczba miejsc na tym spotkaniu jest niestety ograniczona – zgłoszenia poprzez fanpage „Prowincji” na Facebooku oraz pod numerem 693 527 614.

Co znajdziemy w najnowszym numerze? Oto fragmenty tzw. wstępniaka, autorstwa red. naczelnego Leszka Sarnowskiego.

W pierwszym tegorocznym numerze wracamy do nowych wierszy Beaty Langowskiej, a w prozie Tadeusz Majewski, debiutujący na naszych łamach Grzegorz Doszewski i kilka słów o nowych kryminałach Krzysztofa Bochusa.

Andrzej C. Leszczyński zaprasza do refleksji na temat najlepszego ponoć przyjaciela człowieka – psa. Spora dawka historycznych tekstów. Grażyna Nawrolska wraca do sylwetki św. Jakuba z Compostelli, Katarzyna Gentkowska otwiera smutne karty z przeszłości menonitów, a Darek Kubus pisze o karach cielesnych i wyrokach śmierci na Pomorzu. Andrzej Lubiński przypomina historię sztumskiego sądu po wojnie, Patryk Pawłowski nadal szuka śladów „Żelaznego” na Powiślu, a Marcin Owsiński z Muzeum Stutthof, tym razem o wizycie Himmlera w byłym obozie koncentracyjnym.

Janusz Ryszkowski kontynuuje opowieść o Antonim Donimirskim, a Piotr Podlewski oprowadza nas po ciekawych zakątkach ziemi sztumskiej i możemy już powiedzieć, że jego ciekawe opowieści zostaną opublikowane w tym roku, w ramach kolejnego tomu „Biblioteki Prowincji”. Andrzej Kasperek bardzo dokładnie przygląda się żuławskiej gminie Ostaszewo wyszukując wiele atrakcji, a Ryszard Rząd atrakcji historycznych szuka w Malborku i okolicach. Beata Grudziecka z kolei przygląda się flizom, od Niderlandów po Żuławy.

W „Prowincjach bliskich i dalekich”, poza kolejną dawką Krzysztofa Czyżewskiego, Pawła Zbierskiego i Radka Wiśniewskiego, znajduje się kolorowa relacja Piotra Opaciana z wyprawy na Orkady. Piotr Opacian wraca do swego cyklu „Okiem fotosnajpera” prezentując bernikle białolice.

Poza tym, czytelnicy znajdą relacje Wacława Bieleckiego o koncertach muzyki klasycznej w czasie zarazy, rozmowę z poetą i początkującym reżyserem teatralnym Sergiuszem Mizerą o pracy z młodymi aktorami, pasjach i planach na przyszłość. Wiesław Olszewski z kolei zaprasza na wernisaż rzeźb Mariusza Burdka, oryginalnego artysty z Nowego Dworu Gdańskiego. W „Galerii Prowincji” prezentujemy prace fotograficzne „Opuszczone miejsca” Adama Szczepańskiego z Kwidzyna. Leszek Sarnowski w drugiej części swojego dziennika z czasów zarazy, dzieli się refleksjami z ostatnich, trudnych miesięcy. Okładka, jak zwykle, jest autorstwa Mariusza Stawarskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sztum.naszemiasto.pl Nasze Miasto