Czyżowice: Zawodnicy Sparty podczas I mistrzostw Polski w hokeju na stole wywalczyli 12 pucharów

AREK
W Wodzisławiu Śląskim odbyły się I mistrzostwa Polski w hokeju stołowym (mistrzostwa rozgrywane są w trzech konkurencjach: bilard-hokej, rod-hokej oraz air-hokej), które zorganizowane zostały przez Regionalne Stowarzyszenie Kulturalne. W mistrzostwach bardzo dobrze wypadła drużyna Sparty Czyżowice, która zawody zakończyła z dorobkiem 12 pucharów.

Pierwszego dnia w zawodach indywidualnych Sparta zdobyła 8 pucharów, znajdując się w każdej kategorii na „pudle”.

W bilard-hokeju w kategorii junior 1 miejsce i tytuł Mistrza Polski w Hokeju Stołowym zajął Piotr Kuboń, 5 miejsce zdobył Kurasz Artur, 6 miejsce Szymon Nielaba, 9 miejsce Artur Gać, 10 miejsce Sławomir Łuska, 20 miejsce zdobył Tobiasz Kacprzak. W Kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła Natalia Gawełczyk. W kategorii seniorów na 2 miejscu uplasował się Marek Kurasz.

W rod-hokeju w kategorii seniorów drugie miejsce zajął Marek Kurasz. W kategorii junior trzecie miejsce należało do zawodnika Sparty Czyżowice Piotra Kubonia, tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Tobiasz Kacprzak, 7 miejsce zajął Artur Kurasz, 8 miejsce zajął Artur Gać, a na 10 miejscu znalazł się Sławomir Łuska. W kategorii dziewczyn 2 miejsce zajęła Natalia Gawełczyk.

W air-hokeju w kategorii junior drugie miejsce zajął Artur Gać, na 4 miejscu poza podium znalazł się Szymon Nielaba, 5 miejsce zajęli ex aequo Artur Kurasz, Piotr Kuboń oraz Sławomir Łuska.

Drugiego dnia Mistrzostw rozegraliśmy turnieje drużynowe. Reprezentacja SPARTY w kategorii bilard-hokej wywalczyła w składzie Marek Kurasz, Piotr Kuboń, Artur Gać , Artur Kurasz, Szymon Nielaba tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Podobnie wyglądała rywalizacja w rod-hokeju, gdzie reprezentacja Sparty w identycznym składzie nie pozwoliła odebrać sobie zwycięstwa wodzisławskiemu klubowi Moby Dick, zdobywając tym samym tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

W rozgrywkach air-hokeja reprezentanci Sparty w składzie: Artur Gać, Artur Kurasz, Piotr Kuboń, Szymon Nielaba, Sławomir Łuska musiała uznać wyższość zawodników wodzisławskiego Moby Dick i ostatecznie zajęła drugie miejsce.

Po podsumowaniu I miejsce w multitable (3 dyscypliny) wśród seniorów wywalczył Marek Kurasz, zaś wśród juniorów Piotr Kuboń.

Siłą napędową I Mistrzostw Polski były rywalizujące ze sobą drużyny UKS Sparta Czyżowice oraz Moby Dick Wodzisław Śl. Niemniej cieszą coraz lepsze osiągnięcia zawodników z innych klubów, którzy w niedalekiej przyszłości dzięki rozgrywkom Polskiej Ligi Hokeja Stołowego nawiążą równą walkę z doświadczonymi już zawodnikami z Wodzisławia i Czyżowic.

Zawodnicy Polskiej Ligi Hokeja Stołowego w październiku 2011 roku rozpoczęli przygotowania do majowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Wodzisławiu Śl. W kwietniu 2012 w Kluczborku rozstrzygnie się kto będzie reprezentował Polskę w tych zawodach.