Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Daniel Marcol mistrzem Europy! Radlinianin zdobył złoto w drużynie

AREK
Daniel Marcol mistrzem Europy! Zawodnik Towarzystwa Szermierczego Górnik Radlin zdobył złoto w drużynie podczas mistrzostw Europy kadetów w Jerozolimie.

Daniel Marcol Mistrzem Europy!

Złoto w drużynie zdobyła reprezentacja Polski w składzie: Daniel Marcol (TS „Górnik Radlin), Maciej Bielec (Szpada Wrocław), Piotr Kapała (Kosynier Gliwice) i Wojciech Lubieniecki (PTG „Sokół Mielec”). Zawodnicy po drodze do tytułu wygrali cztery mecze.

W 1/8 turnieju pokonali wysoko reprezentację Norwegii 45:30. W ćwierćfinale pokonali reprezentację Niemiec 44:39. W półfinale zwyciężyli z faworytami turnieju Węgrami również 44:39. Finał z reprezentacją Włoch miał dramatyczny przebieg. Jednak ostatnie słowo należało do biało-czerwonych, którzy wygrali 45:43.

Daniel Marcol jest podopiecznym trenera Krzysztofa Urbańskiego. Na mistrzostwach był kluczowym zawodnikiem naszej drużyny. Wystąpił we wszystkich czterech meczach i stoczył 10 pojedynków, z których 7 zakończyło się jego zwycięstwem, 2 remisem, a tylko raz schodził z planszy pokonany. Zanotował najlepszy bilans trafień wśród naszych reprezentantów, plus 13 (na 27 jakie uzyskała reprezentacja Polski w całości).

Co ważne Daniel Marcol zaliczył również bardzo udany udział w turnieju indywidualnym. Ostatecznie zajął 15 miejsce, co było najlepszą pozycją spośród czterech startujących Polaków. W całym turnieju indywidualnym mistrzostw Europy kadetów wystartowało 87 zawodników z 26 państw.

Daniel Marcol jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie oraz Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie a obecnie jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku.