Dokument „Superheroes” o Polakach wspierających Ukraińców już w kinach

Materiał informacyjny T-Mobile
„Superheroes” to dokument pokazujący wyjątkową solidarność w niezwykle trudnej sytuacji, w której znaleźli się nasi sąsiedzi. Ten wzruszający pełnometrażowy materiał pełen empatii, szczerości i determinacji w walce o lepsze jutro, przedstawia historie ludzi zmagających się z codziennym okrucieństwem wojny w Ukrainie. Dzięki „Superheroes” poznamy historie Ukrainek i Ukraińców próbujących wydostać się z zaatakowanego przez Rosję kraju, jak i ich sąsiadów z Polski i nie tylko, którzy w bohaterski sposób im pomagają. Co ważne, wizyta w kinie na „Superheroes” oznacza wymierne wsparcie dla Ukrainy, ponieważ złotówka z każdego biletu zostanie przekazana na zbiórkę pomocową dla naszych sąsiadów. Głównym sponsorem filmu jest T-Mobile Polska, który od początku wojny angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy.

Film podkreśla siłę jednostek, które zjednoczone, w nadzwyczajnej sytuacji są w stanie zmienić rzeczywistość. W trakcie projekcji „Superheroes” kamera śledzi losy kilku bohaterów, są to m.in.:

  • Grzegorz – kierowca przemierzający setki kilometrów z pomocą humanitarną, zabierający ze sobą uchodźców, nie tylko ludzi, lecz również zwierzęta.
  • Agnieszka – kobieta pracująca w dużej korporacji, organizująca zbiórki finansowe, pomagająca uchodźcom na dworcach, która stworzyła dom dla matek z dziećmi opuszczającymi Ukrainę.
  • Marta i Kacper – osoby zapewniające dach nad głową rodzinom przybyłym z Ukrainy, łącznie 14 osobom.
  • Michał i Justyna – para, która przyjęła do siebie 3 grupy uchodźców, pomagając im znaleźć również mieszkanie za granicą.

Zwiastun filmu:

Na tym pomoc się nie kończy

Premiera filmu „Superheroes” 25 listopada, czyli w 9 miesięcy od wybuchu wojny, przypomina o konieczności przejścia z działań doraźnych do wsparcia długofalowego. Dlatego też złotówka z każdego biletu sprzedanego w polskich kinach na projekcję „Superheroes” zostanie przekazana na zbiórkę Fundacji SiePomaga Na Pomoc Ukrainie. Im więcej osób zdecyduje się na uczestnictwo w seansie, tym większa pula środków zostanie przekazana na wsparcie obywateli Ukrainy.

Jedność ma znaczenie

Niezwykle trudna sytuacja, w której znalazło się tak wiele osób w związku z wojną, wyzwoliła nadzwyczajne pokłady determinacji we wszystkich, którzy wobec tych wydarzeń nie pozostali obojętni. T-Mobile Polska, który jest głównym sponsorem filmu „Superheroes”, od początku wojny angażuje się w akcje pomocowe, m.in. zapewniając łączność i dostęp do informacji wszystkim, którzy tego potrzebowali. W tym samym czasie tysiące chętnych zmobilizowały się, by wspierać sąsiadów zza wschodniej granicy. W szeregach T-Mobile znalazło się ponad 400 pracowników, którzy zdecydowali się pomagać na granicy.

Wsparcie jest jednak potrzebne cały czas. Dokument „Superheroes” przypomina o solidarności i tym samym ponowne inspiruje nas wszystkich do działania. Jest to szczególnie istotne właśnie teraz, kiedy maraton pomocy trwa już od pewnego czasu i wielu osobom kończą się już pokłady energii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Dokument „Superheroes” o Polakach wspierających Ukraińców już w kinach - Dziennik Bałtycki

Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie