Górnik Radlin: gimnastycy Dawid Węglarz i Bartosz Czaja Mistrzami Polski

AREK
Medaliści Górnika Radlin
Medaliści Górnika Radlin Górnik Radlin
Górnik Radlin: gimnastycy naszego klubu Dawid Węglarz i Bartosz Czaja zostali Mistrzami Polski w gimnastyce sportowej.

Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn odbyły się w Białej Podlasekij.

Ogromny sukces, oczekiwany od wielu lat, nawiązujący do czasów złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich Leszka Blanika, zanotowali młodzi gimnastycy radlińskiego klubu, którzy na Mistrzostwach Polski zdobyli łącznie 11 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe.

Mistrzem Polski w wieloboju gimnastycznym juniorów starszych do lat 17 został Dawid Węglarz, zdobywca 4 medali. Oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym, zdobył złoty medal w ćwiczeniach na poręczach oraz srebrny w ćwiczeniach na kółkach i brązowy na koniu z łękami. Niespełna 18- letni Bartosz Czaja w kategorii młodzieżowca do lat 21, oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym zdobył także złoty medal w ćwiczeniach na drążku oraz srebrny w ćwiczeniach na koniu z łękami.

Piotr Wieczorek, zdobywca brązowego medalu w wieloboju w kategorii juniora do lat 17, zdobył również złoty medal w ćwiczeniach na kółkach, srebrny na koniu z łękami i ćwiczeniach wolnych. Najmłodszy z zawodników Klubu Gimnastycznego 15- letni Dawid Niżnik zajął 10 miejsce w wieloboju gimnastycznym w kategorii juniora do lat 17 oraz 7 miejsce w finale ćwiczeń wolnych i 8 miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i drążku.

Multimedaliści Mistrzostw Polski Klubu Gimnastycznego są podopiecznymi Leszka Blanika, natomiast trenerem Dawida Niżnika jest Damian Kempny.

Znajdźcie nas na Twitterze: @SWD_naszemiasto