Górnik Radlin: Wygrana siatkarzy po horrorze!

AREK
Górnik Radlin wygrał po prawdziwym horrorze
Górnik Radlin wygrał po prawdziwym horrorze Górnik Radlin
Górnik Radlin zafundował swoim kibicom prawdziwy horror, ale ze szczęśliwym zakończeniem. Pomimo przegrania dwóch pierwszych setów z UKS Strzelce Opolskie, zawodnicy z Radlin podnieśli się i wygrali całe spotkanie 3:2.

Jest takie powiedzenie w siatkówce, że gdy prowadząc 2:0, nie wygrywa się kolejnego seta, to przegrywa się 2:3. I tak było w Radlinie.

O pierwszych dwóch setach w wykonaniu gospodarzy można powiedzieć, że się odbyły. Drugi zespół ZAKSY Kędzierzyn – Koźle (grają jako UKS Strzelce Opolskie) dominował na boisku i zasłużenie wygrał obie partie (21:25, 18:25).

Po drugim secie w zespole z Radlina nastąpiła wymiana pozycji pomiędzy Lisickim i Rauzą. Zmiany wprowadzone przez trenera Przybysza od początku trzeciego seta przyniosły efekt w postaci kilku punktowej przewagi. Właśnie obaj przyjmujący gospodarzy byli nie do zatrzymania przez blok przeciwnika. Do tego doszła świetna gra w bloku radlinian (aż do 17 punktów).

Na środku bardzo wysoką skutecznością popisał się Sławomir Szczygieł. Udany debiut na środku zaliczył Dawid Szafranek. Bardzo dobre przyjęcie (szczególnie wybieranego przez gości) Radka Niestroja i kapitalna gra obronna, poparte szybkim rozegraniem Krzyśka Cichonia. Dwa sety to zdecydowana przewaga radlinian (25:12, 25:16).

Także tie-break potoczył się pod dyktando gospodarzy (3:0, 12:9), jednak dwie piłki meczowe mieli kędzierzynianie. Dobry blok (Cichoń, Szafranek) postawił "kropę nad i".

SK Górnik Radlin - UKS Strzelce Opolskie 3:2 (21:25, 18:25, 25:12, 25:16, 18:16)

Składy:
SK Górnik Radlin: Rauza, Lisicki (K), Cichoń, Szczygieł, Margulski, Harazim, Niestrój (L), Szafranek, Wilk, Ferdyan, Konieczny, Skupień.

UKS Strzelce Opolskie: Dabrowski, Polczyk, Sokołowski, Lorenc, Rajski, Woźnica (K), Podboraczyński (L).