Justyna Kowalczyk ma następczynię w Wodzisławiu. To Dominika Bielecka...

Jacek BOMBOR
Justyna Kowalczyk ma następczynię w Wodzisławiu. To Dominika Bielecka z Wodzisławia, najlepsza juniorka w Polsce! Krzysztof Skorupa

Justyna Kowalczyk ma następczynię w Wodzisławiu. To Dominika Bielecka, najlepsza juniorka w Polsce, która wygrała ostatnio kolejne zawody. Odniosła dwa zwycięstwa Dominiki Bieleckiej w Pucharze Roztocza.

W Tomaszowie Lubelskim został rozegrany kolejny Bieg na Igrzyska w biegach narciarskich.
Po raz pierwszy w tym sezonie na trasach w Polsce zaprezentowała się najlepsza obecnie juniorka w Polsce a jednocześnie zawodniczka MKS Wodzisław Śl. Dominika Bielecka.

Jak zwykle nie zawiodła i odniosła dwa zwycięstwa obejmując prowadzenie w Pucharze Polski. W ślady Dominiki małymi krokami idą młodsze koleżanki i koledzy, którzy zdobyli pierwsze punkty do Pucharu Polski i Biegu na Igrzyska. W pierwszym dniu zostały rozegrane biegi techniką klasyczną ze startu wspólnego. W juniorkach A na dystansie 5km cl 1 miejsce Dominika Bielecka; juniorki C na dystansie 2,5km cl 21 miejsce Natalia Sikora; 25 miejsce Izabella Sikorska; juniorki D na dystansie 2km cl 28 miejsce Katarzyna Niemirska; 29 Natalia Załęska; 38 miejsce Natalia Olczyk; junior D na dystansie 2,5km cl 25 miejsce Robert Paszkiewicz.

W drugim dniu także zostały rozegrane biegi techniką klasyczną na dłuższych dystansach. W juniorkach A 7,5km cl 1 miejsce Dominika Bielecka; juniorki C 5km cl 16 miejsce Natalia Sikora, 27 miejsce Izabella Sikorska; juniorki D 2,5km cl 26 miejsce Natalia Załęska; 29 Katarzyna Niemirska; 38 Natalia Olczyk; junior D 2,5km 25 miejsce Robert Paszkiewicz. Wszyscy zawodnicy to uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śl.

Zobacz koniecznie. Młodzieżowy Sportowiec 2013 Roku Ziemi Wodzisławskiej: czekamy na zgłoszenia