MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieczysław Kieca: mamy wielką szansę odbudować wodzisławski samorząd. Deklaracja prezydenta Wodzisławia Śl. ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
Gorąco wierzę, że uda nam się iść ścieżką współpracy i współdziałania. Mamy wielką szansę odbudować wodzisławski samorząd. Niech przyświeca nam wzajemny szacunek, skupienie na dobrym celu i uważność na potrzeby drugiego człowieka. Jeszcze raz z całego serca za wszystko Wam dziękuję - zwrócił się do wodzisławian Mieczysław Kieca, który rządzi miastem już od 18 lat.
Gorąco wierzę, że uda nam się iść ścieżką współpracy i współdziałania. Mamy wielką szansę odbudować wodzisławski samorząd. Niech przyświeca nam wzajemny szacunek, skupienie na dobrym celu i uważność na potrzeby drugiego człowieka. Jeszcze raz z całego serca za wszystko Wam dziękuję - zwrócił się do wodzisławian Mieczysław Kieca, który rządzi miastem już od 18 lat. Mat. prasowe, Fb
WODZISŁAW ŚLĄSKI - Wczoraj otrzymałem od Was, Drodzy Państwo, wielki mandat zaufania. Zatrudniliście mnie jako prezydenta miasta na kolejną kadencję. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by solidną pracą, doświadczeniem, wszystkimi umiejętnościami przyczynić się do rozwoju naszego miasta i ulepszania jakości Waszego życia w nim – zapowiada Mieczysław Kieca (KWW Nasz Wodzisław), który rządzi Wodzisławiem Śląskim niezmiennie od 2006 roku. W II turze otrzymał 55,38 proc. głosów.

Urzędujący prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca cieszy się wraz ze swoimi sztabowcami z wygrania II tury wyborów. Przypomnijmy, że przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Wodzisław, mający również poparcie Koalicji Obywatelskiej otrzymał 7 556 głosów (55,38 proc.). Jego kontrkandydat Dezyderiusz Szwagrzak z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa i popierany przez prawą część wodzisławskiej areny politycznej zgromadził 6 088 głosów (44,62 proc.).

Mieczysław Kieca do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego:

- Wczoraj otrzymałem od Was, Drodzy Państwo, wielki mandat zaufania. Zatrudniliście mnie jako prezydenta miasta na kolejną kadencję. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by solidną pracą, doświadczeniem, wszystkimi umiejętnościami przyczynić się do rozwoju naszego miasta i ulepszania jakości Waszego życia w nim. Jestem tu dla Was! Ogromnie Wam dziękuję za spływające nieustannie setki gratulacji  Wasza energia daje mi ogrom siły, mimo niesamowitego zmęczenia ostatnimi tygodniami. Mamy jeszcze wiele marzeń do zrealizowania. Gorąco wierzę, że uda nam się iść ścieżką współpracy i współdziałania. Mamy wielką szansę odbudować wodzisławski samorząd. Niech przyświeca nam wzajemny szacunek, skupienie na dobrym celu i uważność na potrzeby drugiego człowieka. Jeszcze raz z całego serca za wszystko Wam dziękuję - zwrócił się do wodzisławian Mieczysław Kieca, który rządzi miastem już od 18 lat.

Kiedy w 2006 roku, po raz pierwszy został wybrany prezydentem Wodzisławia Śl, miał zaledwie 27 lat. W chwili objęcia urzędu był najmłodszym prezydentem miasta w Polsce.

Frekwencja w naszym mieście w drugiej turze wyborów wyniosła 38,86 proc., czyli o 8,26 proc. mniej niż w pierwszej turze (47,12 proc.).

Nowa kadencja Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego

Dwa tygodnie temu, 7 kwietnia 2024 roku mieszkańcy zdecydowali także o tym, kto będzie reprezentował mieszkańców Wodzisławia Śląskiego w Radzie Miejskiej Wodzisławia Śląskiego.

Podział mandatów w 21-osobowej Radzie Miejskiej Wodzisławia Śląskiego prezentuje się następująco:

• 6 mandatów - KKW Koalicja Obywatelska (Krystian Brawański, Anna Piotrowska, Mirosław Nowak, Anna Rynkiewicz-Ryszka, Barbara Połednik, Stefan Grzybacz),

• 6 mandatów - KW Prawo i Sprawiedliwość (Krystyna Warcok, Józef Szymaniec, Roman Kapciak, Janusz Kurzawa, Lidia Ptak, Marian Drosio),

• 4 mandaty - KW Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa (Jakub Elsner, Adam Króliczek, Mariusz Blazy, Ilona Tlołka), 

• 2 mandaty - KWW Nasz Wodzisław (Mirosław Szyszka, Izabela Grela),

• 2 mandaty - KW Wodzisław 2.0 (Łukasz Chrząszcz, Alan Szatyło),

• 1 mandat - KW Głos Pokoleń (Katarzyna Zöllner-Solowska).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto