Międzynarodowy Turniej Gimnastyczny o Puchar Leszka Blanika za nami

Arkadiusz Biernat
Pierwszy Międzynarodowy Turniej Gimnastyczny o Puchar Leszka Blanika za nami. W zawodach na "Sokolni" wzięli udział zawodnicy z Pragi, Krakowa, Bydgoszczy, Łodzi, Nysy, Gdańska oraz Radlina.

I Międzynarodowy Turniej Gimnastyczny o Puchar Leszka Blanika

Turniej zorganizowany został dla upamiętnienia 5. rocznicy zdobycia przez Leszka Blanika złotego medalu podczas olimpiady Pekinie.

- Do turnieju oprócz zawodników krajowych zaproszono również zawodników z klubu SK Hradčany Praha, którego barw na początku swojej kariery bronił Leszek Blanik na Drużynowych Mistrzostwach Czech - mówią organizatorzy.

Turniej przeprowadzony został w wieloboju gimnastycznym oraz w finale konkurencji skoku, na którym właśnie Leszek Blanik zdobywał medale: Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Zawody przeprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych: Kategorii I do lat 18 i kategorii II do lat 13.

Wyniki wieloboju:

Kategoria I do lat 18

1. Soloviev Svjatoslav – SK Hradčany Praha
2. Wieczorek Piotr – KG Radlin
3. Ye Tomas – SK Hradčany Praha

Pozostali zawodnicy KG Radlin uplasowali się na następujących miejscach: Czaja Bartosz – 5 miejsce, Węglarz Dawid – 6 miejsce, Śliwa Piotr – 9 miejsce.

Kategoria II do lat 13:

1. Wroński Filip – NTG Nysa
2. Bejger Arkadiusz – Zawisza Bydgoszcz
3. Kloska Mateusz – Zawisza Bydgoszcz

Miejsca zawodników KG Radlin: Kacper Blanik – 5 miejsce, Krakowczyk Oliwer – 11 miejsce, Bauerek Jakub – 11 miejsce.