Miraż jedzie na mistrzostwa świata [ZDJĘCIA]

AREK
Kolejny raz wodzisławski zespól taneczny “Miraż” uzyskał nominację na mistrzostwa świata Dance Show w Riesie, które odbędą się w listopadzie.

W Szamotułach odbyły się mistrzostwa Polski Dance Show, będące jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata oraz Europy. Zespół zaprezentował 7 choreografii, w tym formację “Amadeusz” z którą zdobył tytuł II wicemistrza Polski.

W ramach “eksperymentu” Miraż zaprezentował także choreografie tańczone przez dzieci, które przygodę z tańcem zaczęły od września ubiegłego roku... i ku wielkiemu zaskoczeniu uzyskały wspaniałe rezultaty w rywalizacji ze starszymi o kilka lat dziećmi. I tak tytuł Mistrza Polski zdobyła Zuzanna Halfar (w kategorii mini dzieci) z tańcem “Urlop macierzyński”. Wysokie 5 miejsce (na 26 startujących) z “Problemami z kukułką” zajęła Emilia Sopyła, 8 miejsce zdobył “Szalony poranek” w wykonaniu Małgorzaty Cebuli a 16 była Antonina Nowak z lirycznym “Księżycem”.

Rewelacyjne 5 miejsce wytańczyła formacja dzieci “Warsztat samochodowy” rozbrajając publiczność i jurorów ekspresją, humorem i radością tańczenia.

O krok od podium (4 miejsce) był debiutant na tak ważnej imprezie Cezary Borowik w “To był świat...” konkurujący w kategorii seniorów.