MKS Wodzisław Śl. bez awansu, ale z dobrą grą w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski

Arkadiusz Biernat
Z dobrej strony zaprezentowali się koszykarze MKS Wodzisław Śl. w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski MKS Wodzisław Śl.
Dobry występ koszykarzy MKS Wodzisław Śl. w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski U-14. W zawodach uczestniczyły 32 najlepsze drużyny z kraju. Podopiecznym trenera Marka Malika nie udało się awansować do najlepszej "16", ale dobra gra pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

MKS Wodzisław Śl.: Bez awansu, ale udany występ

Zawodnicy MKS Wodzisław zespołu rocznika 2006 i młodsi wzięli udział w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski U14M Radom 2020. W turnieju wystąpiły 32 najlepsze drużyny w kraju.

W wyniku losowania nasza drużyna znalazła się w grupie z ekipami: MKS Grójec, ŁKS Szkoła Gortata Łódź i MKK Basket Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym meczu turniejowym nasi zawodnicy zagrali z jednym z faworytów mistrzostw, bardzo dobrą drużyną z Grójca. Przegrali to spotkanie wysoko 82-40. Na osłodę pozostała wygrana z tym bardzo mocnym zespołem w czwartej kwarcie 22-8. W późniejszych meczach było już tylko lepiej.

W kolejnym dniu MKS Wodzisław Śl. rozegrał dwa niezwykle dramatyczne i wyrównane spotkania z ŁKS
Szkoła Gortata Łódź i MKK Basket Gorzów Wielkopolski. W meczach do ostatnich sekund ważyły się losy naszego awansu do najlepszej szesnastki w Polsce. W grupie, każdy z zespołów odniósł jedno zwycięstwo (Gorzów wygrał z Łodzią) i decydowała dodatkowa tabelka, gdzie kluczowy okazał się lepszy bilans punktów zdobytych do straconych.

ŁKS SZKOŁA GORTATA - MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI 84 - 77 (17-18, 15-19, 18-16, 23-20

Ten mecz to był prawdziwy koszykarski horror. Prowadzenie przechodziło z „rąk do rąk”, aby zakończyć się w regulaminowym czasie remisem 73-73. Doszło do dogrywki, którą nasi chłopcy zakończyli grając w 4 zawodników. Stało się tak z uwagi na to, że aż 8 wodzisławskich koszykarzy musiało opuścić parkiet z pięcioma przewinieniami na koncie.

- Prawdopodobnie ten wynik zostanie wpisany do Księgi Guinnessa. Niestety nasz zespół zakończył te zawody porażką i odczuwamy po nim lekki niesmak. Jeżeli ktoś ze znawców koszykówki słyszał o podobnym meczu pod względem ilości odgwizdanych fauli jednej drużynie, to bardzo prosimy o kontakt - relacjonuje trener Marek Malik.

MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI - MKK BASKET GORZÓW WIELKOPOLSKI 83 -80 (12-16, 19-9, 19-21, 19-23 dogrywka 14-11 )

Kolejny mecz dwóch bardzo wyrównanych zespołów. Przez większość meczu nasi koszykarze prowadzili. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 31-25. Wodzisławianie marzyli o wygranej różnicą 14 punktów, co dałoby szansę myśleć o awansie, ale rywale w drugiej połowie doprowadzili do remisu.

- Wygrywamy dogrywkę 14-11 i całe spotkanie, jednak zabrakło „małych oczek” do awansu do najlepszej szesnastki w kraju. Szkoda, jednak nie uważamy tych zawodów za nieudane. Pierwsza konfrontacja z czołówką krajową nie wypadła źle. Zebraliśmy mnóstwo doświadczeń i ogrania w meczach o stawkę. To na pewno zaprocentuje. Dowiedzieliśmy się też, ile jeszcze mamy braków nad którymi musimy w pocie czoła pracować na treningach. Jednak na 100 proc. widać światełko w sportowym tunelu - tłumaczy Marek Malik.

Drużyna pokazała charakter. Na szczególne wyróżnienie w naszym zespole zasłużyli: Mikołaj Kolarski i Artur Szczeponek.

Punkty turnieju dla MKS Wodzisław zdobyli: Kolarski Mikołaj 78, Szczeponek Artur 30, Jordan Bartosz 25, Nawrocki Michał 20, Jargoń Krzysztof 14, Michnik Mateusz 14, Fierut Jarosław 8, Pożarowszczyk Piotr – kapitan drużyny 6, Łazarczyk Maciej 4, Żurek Kuba 2.

Ponadto w zespole wystąpili: Kolarczyk Kosma i Maziarz – Piotrowski Wiktor. Trener zespołu
Marek Malik.

Teraz koszykarzami MKS Wodzisław Śl. przejście do wyższej kategorii rozgrywkowej. Od 1 października startują
rozgrywki U15M o Mistrzostwo Śląska - eliminacje do Mistrzostw Polski 2021.