Odra Wodzisław przegrała ze Spójnią Landek 1:2. Zobacz zdjęcia

Arkadiusz Biernat
Odra Wodzisław przegrała ze Spójnią Landek
Odra Wodzisław przegrała ze Spójnią Landek Arek Biernat
Odra Wodzisław przegrała przed własną publicznością ze Spójnią Landek 1:2. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

Odra Wodzisław przystępowała do tego spotkania w roli faworyta. Przed 6. kolejką IV ligi znajdowała się w górnej części tabeli, a goście zajmowali trzecie miejsce... od końca.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniem kibiców Odry, którzy sile kilkuset osób zasiedli w sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Bogumińskiej. Gospodarze już w piątej minucie objęli prowadzenie. Radość jednak nie trwała długo. 10 minut później goście doprowadzili do remisu.

Odra miała optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Kiedy gospodarze dochodzili do sytuacji strzeleckich, wówczas na ich drodze stawał świetnie dysponowany tego dnia bramkach Spójni Landek.

Goście grali konsekwentnie. Przyjmowali rywali na własnej połowie i wychodzili z kontrami. Często też udawało im się wyjść spod pressingu. Ku niezadowoleniu miejscowych fanów to oni w drugiej połowie wyszli na prowadzenie.

Odra próbowała do końca meczu zdobyć wyrównującą bramkę, ale brakowało składnych akcji i skuteczności. Nie pomógł nawet doping gospodarzy, który mocno się ożywił w drugiej części gry. Ostatecznie gospodarze musieli uznać wyższość gości.

W 6. kolejce IV ligi swój mecz na wyjeździe wygrała inna wodzisławska drużyna. Odra Centrum Wodzisław wygrała 4:3 z LKS-em Bełk.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0