Pływanie. Dwa medale MAL WOPR na ogólnopolskiej imprezie Kaszuby Swim

rk
Ponad 200 pływaków z 12 klubów, w tym 15 zawodników MAL WOPR, wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich pod nazwą Kaszuby Swim w Kartuzach. Poniżej relacja Iwony Ciecholewskiej, trenerki malborskiego klubu.

Zmienna iluminacja świetlna, piękne medale oraz, co najważniejsze, występ w biegu pokazowym światowej klasy polskich grzbiecistów - Radosława Kawęckiego, Kacpra Stokowskiego oraz Jakuba Skierki. Szczególnie ciepło witany był ten ostatni, który urodził się i wychował właśnie w Kartuzach. Panowie pokonali 100 m stylem grzbietowym, prezentując wspaniałą technikę. Jak na mistrza przystało, pierwszy ściany pływalni dotknął Radosław Kawęcki, a w chwilę później ci fantastyczni pływacy z wielką przyjemnością rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z ich, miejmy nadzieję, następcami.

Tak doskonały początek z pewnością dodatkowo zmotywował młodych zawodników. W trakcie zmagań padło wiele wartościowych wyników, autorami kilku z nich byli pływacy z Malborka. Dwa srebrne medale wywalczył w Kartuzach dziesięcioletni Kacper Patoka. Na szczególną uwagę zasługuje wynik tego bardzo młodego zawodnika na dystansie 50 m stylem dowolnym. Kacper przegrał złoto zaledwie o 0,1 s, ale czas który uzyskał (34,91 s) jest niemal o 2 s lepszy od dotychczasowego rekordu życiowego i świadczy o jego fantastycznym poziomie sportowym.

Najlepszy wynik punktowy FINA uzyskała natomiast Zuzanna Suska, która dystans 100 m stylem dowolnym pokonała w czasie 1.11,56 minuty, inkasując 346 pkt. Zuza poprawiła swoje rekordy życiowe dwukrotnie i dwukrotnie otarła się o podium, zajmując 5 miejsca. Podobne zdobycze wywiózł z Kartuz Dawid Patoka, który pomimo niedawno przebytej choroby zaliczył dwa nowe rekordy życiowe i także dwukrotnie zajął 5 lokaty.

Na wielkie brawa po sobotnich zawodach zasługują ci, którzy z pasją i ambicją walczyli o rekordy życiowe i mogli po powrocie zapisać na swoim koncie nowe wyniki. Po dwa rekordy życiowe wywalczyły: Oliwia Bieniecka, Anna Czerwińska i Karolina Kwitnewska, a po jednym: Olaf Gwiazdowski, Igor Jastrzębski, Agata Kupińska, Jan Pindel, Hania i Antoni Rozalewicz oraz Olivia Sawicka. Nowych „życiówek” nie udało się wywalczyć Patrykowi Grossowi i Michalinie Zielskiej, ale popłynęli oni na poziomie swoich najlepszych wyników, a Michalina zajęła 5 i 6 miejsce w swoich występach indywidualnych.

Minione zawody w Kartuzach przysporzyły młodym zawodnikom wielu emocji. Występ najlepszych polskich pływaków w małej kaszubskiej miejscowości, na malutkiej pływalni, pozwala marzyć każdemu młodemu sportowcowi w to, że i on może kiedyś posłuchać Mazurka Dąbrowskiego, stojąc na najwyższym stopniu podium.

Informacja: Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR