Poszukiwani przez Policję z Wodzisławia Śląskiego
Codziennie policjanci z Wodzisławia Śl. podejmują szereg czynności mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wodzisławskiego. Niestety, nie zawsze osoby podejrzane o popełnienie przestępstw trafiają przed wymiarem sprawiedliwości. Zdarza się, że skazani unikają kary i nie naprawiają szkody.
Część ukrywa się, inni uciekają za granicę i w ten sposób oddalają od siebie - z ich punktu widzenia - niemiłą perspektywę.
Obecnie na liście policjantów z Wodzisławia Śl. jest ponad 60 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Z przytoczonych podstaw do zatrzymania dowiadujemy się, że wśród nich są dilerzy narkotyków, oszuści, sprawcy pobić i rozbojów. Poszukiwane są też osoby kierujące samochodami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, a także ci unikający płacenia alimentów. Na liście znalazł się też mężczyzna, który złamał prawo budowlane.
To tylko panowie, ale również i panie. Są osoby młode, w sile wieku, ale i nieco starsze. Poszukiwani to w zdecydowanej większości Polacy, ale nie brakuje też mieszkańców innych krajów. To głównie osoby w przeszłości zamieszkałe w Wodzisławiu Śl., Rybniku, Rydułtowach, Radlinie, Pszowie, Mszanie czy Gorzycach.
Zobaczcie na zdjęciach osoby poszukiwane przez policję w Wodzisławiu Śl.
Poszukiwani przez Policję z Wodzisławia Śląskiego. Widziałeś...
- Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego prosimy kierować do Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim tel. (032) 4537 285, 4537-255 lub pod bezpłatnym numerem w całym kraju 997, 112 - informują policjanci.
Mundurowi zapewniają zgłaszającym anonimowość.
Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim z dnia 18.01.2021 roku.
Trzecia fala - ważne zmiany