Profesjonalny, spersonalizowany druk na tekstyliach – szybko, tanio, trwale, po prostu idealnie

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Dynamiczny wzrost popularności spersonalizowanego druku na tkaniach to szansa na rozszerzenie i uatrakcyjnienie portfolio przede wszystkim dla firm tekstylnych i odzieżowych. W takich zakładach potrzebne są proste i sprawdzone narzędzia „all-in-one” niezbędne do uzyskiwania wydruków w wysokiej jakości szybko i tanio, niezależnie od ilości. Jest to możliwe dzięki drukarce OKI Pro9541WT, która od tradycyjnego sitodruku lub termotransferu na odzieży różni się tym, że robi to bardziej kompleksowo, szybciej i taniej. A do tego jest bardzo prosta i ekologiczna w obsłudze.

Już co najmniej dwie dekady temu producenci odzieży wypuszczali na rynek małe próbne partie nowych wzorów czy nadruków na ubraniach by sprawdzić, czy będą popularne. Nikt wówczas chyba nie przypuszczał, że spersonalizowane lub kastomizowane ubrania i krótkie, limitowane serie staną się istną żyłą złota dla branży odzieżowej. Tworząc wręcz oddzielną kategorię ubrań i westchnień kolekcjonerów. Jeśli dziś zarówno duzi, jak i lokalni dostawcy nie korzystają masowo z tego pomysłu, to dlatego, że najprawdopodobniej nie dysponują odpowiednimi zasobami, a przede wszystkim sprzętem, z pomocą którego można realizować takie projekty szybko i niebywale rentownie. Przy zastosowaniu nowej drukarki OKI Pro9541WT nadruków na koszulkach, bluzach, swetrach, kurtkach, odzieży sportowej czy roboczej można dokonywać jeszcze z większą wszechstronnością oraz jakością czy trwałością, jak przy użyciu techniki klasycznego sitodruku.

Krótkie serie małym kosztem

Wprawdzie spersonalizowany lub skastomizowany druk na tkaninach – koszulkach, bluzach, kurtkach – nie jest nowym pomysłem, jednak w przeszłości realizowanie krótkich serii w praktyce zwykle okazywało się – najkrócej mówiąc – nieekonomiczne, a ponadto zwykle po prostu trudne w realizacji. Dlaczego? Nowoczesne firmy z segmentu odzieżowego chcą zapewnić swoim klientom produkty wysokiej jakości pod każdym względem, uwzględniając przy tym nacisk na jakość oraz najwyższy możliwy poziom przywiązania konsumenta do marki. Po pierwsze nadruk powinien być trwały i odporny na pranie. Po drugie należy dysponować pełną paletą barw, w tym koloru białego i a przejścia między kolorami powinny być płynne. Po trzecie wreszcie, finalny produkt musi być zrealizowany tanio, szybko i sprawnie. Aby spełnić te kryteria należy dokonać sporych inwestycji. Ich opłacalność w przeszłości była możliwa jedynie przy wyprodukowaniu większej partii odzieży.

Na krótkie i zmienne serie dzisiaj – OKI Pro9541 WT

Dziś, alternatywą dla wyżej wspomnianych metod jest zastosowanie drukarki OKI Pro9541WT. Z jej użyciem możliwa jest realizacja wszystkich trzech wspomnianych warunków. Jej funkcjonalność oraz innowacyjne rozwiązania techniczne gwarantują druk w bezkonkurencyjnej jakości, która do tej pory była możliwa do uzyskania jedynie w profesjonalnych drukarniach tekstylnych przy zastosowaniu np. klasycznego sitodruku lub sublimacji. Jest to możliwe z kilku przyczyn. Drukarka Pro9541WT została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o branżach tekstylnej oraz odzieżowej wymagających wykonania zarówno dekoracji krótkich oraz większych serii ubrań i umożliwia drukowanie w przystępnej cenie z jednoczesnym wykorzystaniem pełnej przestrzeni kolorystycznej CMYK + koloru białego.

Oki Pro 9541WT to doskonałe narzędzie dla drukarni tekstylnej i firm odzieżowych, które szukają sposobu na uzyskanie pełnowartościowych i opłacalnych wydruków na ubraniach szybko, solidnie i tanio, niezależnie od wymaganych ilości. Należy podkreślić również wydajność urządzenia, które sprawdzi się zarówno przy produkcji bardzo małych serii, jak też dłuższych – bez kłopotu wykorzystanie urządzenia może pozwolić na realizację do kilkudziesięciu gotowych nadruków na godzinę.

Ekonomicznie i ekologicznie

Pro9541WT łączy funkcjonalności trzech urządzeń w jednym. Są to: klasyczny druk termotransferowy, tworzenie matryc sitodrukowych oraz sitodrukowy termotransfer hybrydowy (DSST). Technologia termotransferowa umożliwia łatwy druk na wielu rodzajach nośników – od miękkich jak tkaniny, ale także po twarde powierzchnie jak np. ceramika, szkło, metal, drewno, akryl i wiele innych. Ponadto połączenie technologii LED i unikalnej kompozycji białego tonera OKI zapewnia bardzo szerokie możliwości tworzenia kreatywnych grafik na ciemnych tłach, a to wszystko w wysokiej rozdzielczości druku 1200x1200dpi.

Z kolei możliwość cyfrowego tworzenia matryc sitodrukowych pozwala na przyspieszenie procesu produkcji z ominięciem wielu godzin przygotowywania. Nie bez znaczenia jest też aspekt zdrowia operatora i ekologiczny takiego rozwiązania. Drukowanie na papierze wstępnym do tworzenia matryc sitodrukowych przy użyciu drukarki OKI Pro9541WT jest pozbawionym potrzeby stosowania chemii sposobem na tworzenie i odzyskiwanie sit. Ponadto w przypadku zastosowania wyłącznie czystego i przyjaznego środowisku nośnika (np. papieru EXOstencil Screen Prep, czy Shockline Digiseri) całkowicie wyeliminowane zostało użycie substancji chemicznych. Wraz z możliwością pominięcia kilku etapów typowego druku sitodrukowego redukcji ulega też czas produkcji i koszty, bez uszczerbku na wydajności i jakości.

Wreszcie trzecia funkcjonalność Oki Pro 9541WT - sitodrukowy termotransfer hybrydowy, który łączy techniki cyfrowego druku oraz sitodruku. Możemy tworzyć pełne szczegółów, kolorowe dekoracje tekstylne przy użyciu zaledwie jednej matrycy, bez skomplikowanych procesów czy wysokich kosztów operacyjnych.

Przemysłowy, a personalizowany i kastomizowany druk na wyciągnięcie ręki

Jak wspomnieliśmy, Oki Pro9541 WT została stworzona przede wszystkim z myślą o zastosowaniach w firmach tekstylnych i odzieżowych. Z jej pomocą można dokonywać wydruków na koszulkach, odzieży sportowej, a dzięki ekologicznemu procesowi produkcji również na odzieży dziecięcej, dzięki uzyskanemu certyfikatowi OEKO TEX, który potwierdza pełne bezpieczeństwo druku dla najmłodszych odbiorców w tym także dla niemowląt. Ale drukarka jest też narzędziem wykorzystywanym w branży skupiającej agencje kreatywne i graficzne. Idealnie sprawdzi się przy produkcji gadżetów i materiałów promocyjnych takich jak kubki, torby, maski, czapki czy koszulki z okolicznościowymi nadrukami, które stają się integralną częścią imprez firmowych.

Należy podkreślić, że do pełnej obsługi drukarki wystarczy krótkie przeszkolenie, po którym jedynym ograniczeniem w tworzeniu wydruków zostaje wyobraźnia użytkownika.

Więcej informacji: https://www.oki.com/pl/printing/products/colour/graphic-arts/pro9000series/pro9541/

Wideo

Materiał oryginalny: Profesjonalny, spersonalizowany druk na tekstyliach – szybko, tanio, trwale, po prostu idealnie - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie